Україна орієнтується на двопартійну підтримку США перед виборами

Адміністрація Зеленського докладає зусиль для збереження неупередженості в умовах політичної боротьби між...

23 Липня 2024
2 хв читання
659 переглядів
Український президент Володимир Зеленський віддає шану Джо Байдену за його підтримку, наголошуючи на важливості двопартійних зв'язків з США.

Адміністрація Зеленського докладає зусиль, щоб дотримуватися неупередженого підходу до непередбачуваних і швидкоплинних подій у Вашингтоні. Україна продовжуватиме підтримувати зв’язки з республіканцями та демократами і уникатиме втягування у внутрішню політику США і ймовірну боротьбу між Дональдом Трампом і Камалою Гарріс, повідомляє NewDay.

Про це з посиланням на офіційних осіб в Офісі Президента заявляє The Guardian. Як зазначається, президент України Володимир Зеленський у неділю віддав шану Джо Байдену, який залишає посаду, подякувавши йому за його «непохитну підтримку». Він високо оцінив «сміливі кроки» президента США, зроблені у відповідь на «складні часи» і вторгнення Росії у 2022 році.

Він підтримав нашу країну в найдраматичніший момент в історії, допоміг нам запобігти окупації Путіним нашої країни й продовжував підтримувати нас протягом всієї цієї жахливої війни,

зазначив президент.

Він сказав, що «щиро сподівається, що подальше сильне лідерство Америки не дозволить російському злу досягти успіху або окупити свою агресію».

Адміністрація Зеленського докладає зусиль, щоб дотримуватися неупередженого підходу до подій у США. Її головним пріоритетом є уникнення втягування у внутрішньополітичний американський конфлікт, що може в кінцевому підсумку послабити її боротьбу проти Москви.

«Наша офіційна позиція чітка. Ми шукаємо двопартійної підтримки», — заявило одне з джерел, відмовившись відповісти, що Гарріс, як кандидатка у президенти чи потенційний майбутній президент, може означати для України.

Результат листопадових виборів у США не змінить міжнародних пріоритетів України, додали джерела. Головним з них є припинення війни — не шляхом заморожування нинішньої лінії фронту, а шляхом «справедливого» врегулювання. За їхніми словами, це може статися лише за умови сильного лідерства та підтримки США. Крім того, Київ хоче сприятливих рішень, які б дозволили послабити російський потенціал.

Водночас адміністрація Байдена відмовилася дозволити американській зброї великої дальності вражати цілі на території Росії, такі як військові аеродроми, які використовуються для завдання ударів крилатими ракетами по українських містах. Зеленський неодноразово закликав скасувати ці червоні лінії США, востаннє у Лондоні, де він зустрівся з Кейром Стармером і звернувся до кабінету міністрів. Невідомо, чи буде майбутня президентка Гарріс більш прихильною до аргументів України.

Нагадаємо, що наразі Угорщина погрожує Україні судом через зупинку транзиту нафти.

Вийти з мобільної версії