Нове дослідження від Forbes повідомляє про суттєві зміни в технологічному ландшафті військових безпілотників та систем радіоелектронної боротьби. За інформацією видання, Україна здобула світове лідерство у цих ключових технічних сферах, потіснивши Росію, пише NewDay.
Протягом останніх тридцяти місяців війни Україна суттєво вдосконалила свої безпілотники і системи радіоелектронної боротьби, використовуючи нові технології та тактики. У той час як російські системи ще зберігають свою потужність, їхній вплив на поле бою значно зменшився. Українські війська тепер активно використовують новітні системи для виведення з ладу російських безпілотників, а також розгортають рої власних БПЛА для точних ударів по ворожих позиціях.
Особливо це стосується безпілотників і систем радіоелектронної боротьби, оскільки обидві технологічні сфери швидко розвивалися протягом війни. Україна змогла випередити Росію в процесах розвитку, що дозволило їй швидше розгорнути більш досконалі системи, досягнувши переваги в цих технічних сферах,
коментує видання.
Обидві країни продовжують змагатися за інновації у сфері безпілотників і радіоелектронної боротьби, проте Україна швидше адаптується до нових технологічних досягнень завдяки тісній співпраці між комерційними та оборонними секторами. В Україні налічується понад 200 компаній, що виробляють військові безпілотники, і 50, що спеціалізуються на системах радіоелектронної боротьби.
Нещодавні успіхи українців у Курській області наголошують на їхніх сильних сторонах у цих технічних областях. Коли українські війська просуваються в певний район, вони використовують системи радіоелектронної боротьби для виведення з ладу російських безпілотників. Потім вони розгортають рої своїх власних безпілотників для пошуку цілей і нанесення ударів по російських позиціях. За цими ударами слідують наземні війська, які перекидаються для забезпечення безпеки в цьому районі. Цей процес повторюється систематично, що дозволяє українцям здобувати стабільні перемоги. І російські війська, схоже, не мають відповіді на цю тактику,
пише Forbes.
На фоні успіхів України, Росія стикається з проблемами в області розробки нових технологій. Проблеми в оборонних закупівлях, повільні темпи впровадження новітніх комерційних досягнень і фокус на продажу старих систем за кордон, обмежують можливості російських військових у забезпеченні технологічної переваги.
Нагадаємо, що Україна і Казахстан стають новими лідерами у торговельних відносинах з Німеччиною, витісняючи РФ.