Росія використовує невизначеність у позиції США щодо України, аби схилити Захід до прийняття вигідних для Кремля рішень.
Про це повідомляє NewDay з посиланням на ISW.
Як повідомляють аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War), 15 листопада відбулася телефонна розмова між російським президентом і канцлером Німеччини Олафом Шольцом. Під час обговорення лідер Кремля намагався вплинути на Берлін, щоб змусити Україну перейти до мирних переговорів раніше, ніж очікується, і припинити надання їй військової допомоги.
Експерти Інституту також звернули увагу, що останнім часом Путін та інші російські високопосадовці активізували спроби впливу на зовнішню політику США. Зокрема, риторика Москви спрямована на тиск на нову адміністрацію США під керівництвом обраного президента Дональда Трампа, намагаючись скористатися цим періодом для просування своїх інтересів.
“Кремль також нещодавно підтвердив своє небажання йти на компроміс щодо умов будь-яких можливих майбутніх переговорів, водночас рішуче вказуючи, що давня мета Кремля щодо повної капітуляції України залишається незмінною. Кремль, ймовірно, має на меті скористатися невизначеністю щодо майбутньої політики США щодо України, посиливши рефлексивну контрольну кампанію проти європейських союзників України”, — йдеться у звіті ISW.
Також, раніше повідомлялося про те, розмова Шольца і Путіна: стало відомо які ультиматуми висунув глава Кремля.