Як передає Укрінформ, 8 травня Верховна Рада України ратифікувала угоду між урядами України та Сполучених Штатів Америки про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови. Законопроєкт №0309 було підтримано 338 голосами народних депутатів, пише NewDay.

Угода, підписана 30 квітня 2025 року в Вашингтоні, передбачає створення спільного інвестиційного фонду, який має на меті залучення міжнародних інвестицій для відбудови та модернізації України після повномасштабного вторгнення Росії. Створення такого фонду стало важливим кроком у зміцненні стратегічного партнерства між двома країнами.
Інвестиційний фонд буде спрямований на розвиток та видобуток корисних копалин, нафти й газу, а також на інфраструктурні проєкти, що супроводжують ці галузі. Окремо підкреслюється, що Фонд буде керуватися спільно Україною та США.
50% коштів від нових ліцензій на видобуток корисних копалин і нафти й газу буде направлятися до бюджету України, де ці кошти будуть використовуватися для фінансування фонду. США також можуть робити внески у вигляді додаткової допомоги.
Фонд підтримуватиметься через Агентство розвитку США (DFC), яке буде залучати інвестиції та технології від американських, європейських та міжнародних компаній. Всі доходи, що надходитимуть до фонду, будуть звільнені від податків як в Україні, так і в США.
Ця угода не включає боргових зобов’язань України перед США і не передбачає автоматичну ратифікацію інших угод, які можуть бути укладені в майбутньому. Згідно з умовами угоди, перші десять років фонду будуть присвячені інвестиціям в Україну, при цьому прибутки не будуть розподілятися, а залишатимуться для розвитку нових проєктів.
Згідно з угодою, фонд поширюється на всю територію України, включаючи тимчасово окуповані та деокуповані території.
Нагадуємо, раніше повідомлялося, що Україна та Сполучені Штати офіційно підписали угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови.