Вербівська ОТГ дала старт децентралізації у Нижньосірогозькому районі
Вербівська та Дем’янівська сільські ради прийняли рішення про створення об’єднаної громади – першої на теренах Нижньосірогозького району, де тривалий час виношувалася ідея створення ОТГ у форматі «один район – одна громада». Так було передбачено Перспективним планом формування територій громад Херсонської області. Однак поки інші роками вагалися та сумнівалися, примірялися та наважувалися шляхом тривалих дискусій та суперечок, зазначені сільські ради більше чекати не захотіли та вирішили створити свою спроможну об’єднану територіальну громаду, аби максимально використати можливості для розвитку та скористатися державними преференціями в новому статусі. 15 лютого підписано розпорядження голови облдержадміністрації про відповідність рішень, прийнятих зазначеними сільськими радами про створення ОТГ, Конституції та законам України.
Таким чином об’єднуються 5 населених пунктів Вербівської сільради та Дем’янівська, яких розділяє від 2 до 7 кілометрів, пояснює голова Вербівської сільради Тетяна Ганелі. Решта сусідів, яким вони пропонували увійти до ОТГ, висловили свою неготовність. Відтак, пройшовши всі процедурні моменти, громадські обговорення та прийнявши відповідні рішення на рівні сільських громад, отримавши схвальне рішення своїх депутатських корпусів та підтвердження відповідності ухвалених рішень законодавству, в ОТГ із нетерпінням очікуватимуть на призначення перших місцевих виборів.
Якщо говорити про потенціал, то Вербівська сільрада має доглянуту інфраструктуру. Місцева ЗОШ – одна з кращих у районі та відповідає сучасним стандартам і за рівнем викладання дисциплін, і за матеріально-технічною базою, чим може скласти конкуренцію навіть райцентрам та містам. Учні здобувають стабільно високі рейтинги за підсумками ЗНО. Щороку громада вкладає немалі інвестиції у розвиток освітніх закладів, ремонти та реконструкції, енергомодернізацію. Серед ноу-хау – за рахунок сільради безкоштовно харчуються не тільки учні початкової школи та пільгові категорії, а й школярі, яких підвозять на навчання з навколишніх сіл. Відкритий кілька років тому після 10 років простою дошкільний заклад посів І місце за рівнем матеріально-технічного оснащення. Є потреба у відкритті додаткових груп та придбанні окремого транспорту для підвезення дитсадківців, яких сьогодні з усіх сіл возять шкільним транспортом у супроводженні.
Мільйони гривень громада вкладає в ремонт доріг, адже новенький власний шкільний автобус звозить учнів та дошкільнят з усіх сіл громади до школи та садка. Від райцентру сільраду відділяє до півсотні кілометрів. Однак громада, яку за рівнем життя місцевого населення та станом інфраструктури важко назвати глибинкою, прагне забезпечити собі ще кращі перспективи, створивши ОТГ та набувши нових повноважень та фінансового рівня. Тут далекоглядно забезпечують житлом лікарів. У обох сільрадах чітко обрахували витрати на утримання бюджетних установ, інфраструктурних об’єктів, облаштування внутрішнього сполучення, приведення до ладу доріг. Будують тут і далекоглядні плани на розвиток та технічне переоснащення комунального господарства. Основним джерелом надходжень обох місцевих бюджетів наразі є земля.
Олена НЕЧИПУРЕНКО.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал