Виборчу комісію «обезголовили» на Херсонщині
У Херсоні на виборах Президента України «обезголовили» виборчу комісію на дільниці № 650683 територіального округу № 183. Її керівник Роберт Сабов самоусунувся від виконання своїх обов’язків. Не з’явився він навіть у день голосування, тож комісії довелося давати раду без голови – під орудою заступника Миколи Джуринця. Начебто впоралися.
— Після конфлікту із секретарем комісії наш голова просто розвернуся і пішов, ніяк не пояснивши своєї подальшої відсутності. Я вважаю, що все сталося через амбіції, але ми і без нього впоралися – голосування тривало без ексцесів, бюлетені видавали швидко, і скарг та незадоволених не було. Затримка виникла лише тоді, коли по бюлетень завітав городянин із закордонним паспортом. Думки членів комісії, чи видавати його, розділилися. Та звірилися із виборчим законодавством, і бюлетень людина все ж отримала, — розповідає заступник голови комісії на дільниці № 650683 Микола Джуринець. — Станом на 15.30 проголосували більше тисячі чоловік з 2155 виборців нашої дільниці, і це непоганий показник. Хоча з-поміж тих, хто прийшов заповнити бюлетені, більше було пенсіонерів, а найменше – молоді.
Втім, під час нової розмови потік виборців до комісії не припинявся (дивись фото). Йшли і ті ж пенсіонери, і херсонці середнього віку, і навіть молоді матусі з діточками – мабуть, хотіли показати малечі, як то вибирати найголовнішого у цілій країні. Спостерігачі, котрих на дільниці було чимало, також підтвердили, що особливих ексцесів у ході волевиявлення не було.
— Фактів вкидання одразу кількох бюлетенів ми не виявляли. Щоправда, помітили спроби якоїсь бабусі винести бюлетень за межі дільниці, — ділиться подробицями спостерігач Олександр Томкач. – Ми її зупинили, і бабуся сказала, що «помилилася». Поліцію викликати не стали – пожаліли стареньку. Але її бюлетень таки потрапив до належного місця – урни.
Дільниця, розташована у Херсонському морехідному училищі рибної промисловості, знаходиться у «старому центрі» міста. Тут мешкає більше людей похилого та старшого віку. І на голосуванням на вихідних перед ними постає традиційна дилема: поїхати на дачу, чи залишитися у місті, й відвідати дільницю та віддати голос за вподобаного кандидата. Більшість моїх співбесідників сказали, що встигли і на дачу з’їздити, і після ночівлі там повернутися додому у неділю. А ті, в кого «фазенди» без опалення і ночувати там ще холодно, зізналися, що дачею «пожертвували» на користь голосування. Як-не як, права відповідальне — вибрати собі майбутнє на найближчі п’ять років!
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.
Фото автора.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал