Військова служба стає престижнішою
У військові виші вступає дедалі більше херсонців
Херсонщина готується до проведення осіннього призову на строкову військову службу. Головний критерій – недопущення зниження якості цього процесу, адже вимоги до тих, хто служитиме у війську, залишаються доволі жорсткими – від стану здоров’я до морально-психологічних якостей призовників. Про особливості поточного призову йшлося під час прес-конференції у прес-клубі «Новий день».
Окремо – про відповідальність призовника за порушення військового обов’язку. Адже певна частина молодих людей призовного віку вимушено доставляється до призовних дільниць із залученням правоохоронців, як передбачає законодавство щодо тих, хто злісно ухиляється від служби, зазначив військовий комісар Херсонського міського об’єднаного військового комісаріату, полковник Олександр Зіньковський. Він вкотре запевнив, що за увесь період існування АТО та ООС жоден призовник не потрапив до зони військових дій. Туди направляються виключно контрактники, котрі усвідомлюють всі ризики та погоджуються на таку службу як роботу. Всі ж призовники потрапляють у навчальні центри, а після них служать у військових частинах на мирній території. Він також розповів про те, які категорії громадян не підлягають призову та мають право на відтермінування за сімейними обставинами, через навчання у вишах, стан здоров’я тощо. Окремо зупинився на соціальних гарантіях призовника та можливостях безкоштовного навчання у вищих військових навчальних закладах з послідуючим стовідсотковим працевлаштуванням. Цьогоріч до таких вишів було заплановано направити 245 абітурієнтів – із завданням впоралися на 100%. Суворий конкурсний відбір суттєво відсіяв певну частину претендентів, здебільшого, через підвищені вимоги до фізичної підготовки вступників. Ще на етапі профорієнтаційної кампанії до співбесід залучали батьків, котрі допомагали своїм дітям зробити свідомий вибір професії, яка дисциплінує та дає надійну путівку в життя, стаючи дедалі престижнішою.
Для здійснення осіннього призову направлено понад 4 тисячі повісток за місцем проживання та роботи призовників, через ОСББ та органи місцевого самоврядування. Для тих, хто ухиляється від служби передбачена спочатку адміністративна, а потім і кримінальна відповідальність – до 3 років позбавлення волі. І вже є відповідні рішення судів щодо таких осіб, зазначив начальник відділу комплектування та призову – перший заступник Херсонського обласного військового комісара Анатолій Корнієнко. Торік було 5 таких випадків, коли судом винесено постанови щодо притягнення до відповідальності, поточнив помічник військового комісара з правової роботи, майор юстиції Костянтин Горішний. Зараз запроваджений суворий реєстр призовників, котрий дозволяє долучити до отримання інформації та вжиття заходів держприкордонслужбу, фіскальні органи.
Також представники військових комісаріатів розповіли про особливості, матеріальне та грошове забезпечення як призовників, так і контрактників, обмундирування, харчування, пільги за наймання житла, відпустки, кошти на оздоровлення тощо. Також йшлося про імовірні перспективи повернення до початку терміну строкової служби не з 20, а з 18 років.
Олена НЕЧИПУРЕНКО.
Фото автора.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал