З висаджуванням молодих лісів експериментують на Херсонщині
Створення молодих лісів поєднали з багатообіцяючим експериментом фахівці Степового філіалу Науково-дослідного інституту лісового господарства на Херсонщині. Нинішнього року в урочищах Ближні та Дальні Карабаї неподалік міста Олешки вони почали закладати двадцять гектарів нових зелених масивів – використовують саджанці сосни кримської та звичайної, вирощені у власному розпліднику. А полягає експеримент у тому, що кілька ділянок у цих масивах загальною площею у два гектари підживлюють сучасними органіко-біологічними добривами вітчизняного виробництва.
Їх робочий розчин пришвидшує розвиток кореневої системи деревець та помітно активізує всмоктування ними поживних речовин з ґрунту. Завдяки чому саджанці мають краще рости та переносити посуху й інші погодні примхи. Біодобрива їх виробник надав науковцям безкоштовно, оскільки також зацікавлений у проведенні такого масштабного експерименту. Адже можна буде наочно порівняти, як розвиваються сосонки, висаджені у традиційний спосіб, а як – ті, кому додавали новий препарат.
— Зазвичай, у молодих лісах приживаються від 50 до 60 відсотків саджанців. Але такий потужний і головне, дружній до навколишнього середовища стимулятор, як біодобрива, має збільшити для тендітних деревець шанси вижити майже на третину. Відповідно, загине максимум десята їх частина, що в умовах посушливого клімату, ще й на бідних піщаних ґрунтах, можна вважати відмінним результатом, — коментує директор Степового філіалу НДІЛГ Олександр Глод. – Про ефективність застосування біодобрив можна буде судити вже наступної осені. І якщо наші сподівання виправдаються, цю перспективну технологію вирощування дерев у недалекому майбутньому зможемо рекомендувати й іншим лісгоспам краю.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.
Фото надане Степовим філіалом НДІЛГ.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал