За примхами погоди енергетики у Херсоні не встигають
Комунальне господарство Херсона вочевидь «не встигає» за примхами погоди. З 1 листопада мали запускати котельні, а тут температура повітря раптом підскочила майже до плюс двадцяти градусів Цельсію, і початок опалювального сезону відклали. Та проблема в тому, що подібні перепади температур будуть повторюватися і надалі. За прогнозами синоптиків, такою очікується і зима – морози змінюватиме тривала відлига з цілком «весняною» погодою. Відповідно, споживачі обурюватимуться: чому вони в такі дні повинні платити за гарячі батареї, якщо на вулиці й без того тепло, і чому не відключати на ці дні котельні? Та виявляється, не все так просто. Система централізованого опалення у Херсоні створювалася ще за часів СРСР — застаріле обладнання просто не передбачає можливості швидко його «загасити», і потім так само швидко відновити роботу.
— Завдяки кредиту Світового банку у п’яти наших котельнях зараз з’явиться автоматика, яка підлаштовуватиме роботу котлів та пальників під температуру навколишнього середовища. Та її ще треба відрегулювати, а на це піде місяць. Щодо інших 33 котелень про часті відключення говорити годі: запускати систему потрібно двоє діб, а потім ще аварійні ситуації на мережах усувати. Загалом, «входження» в опалювальний сезон триває близько двох тижнів. Наші великі котельні до частих змін погоди просто не адаптовані, — каже директор комунального підприємства «Херсонтеплоенерго» Сергій Харченко.
Те саме стосується і херсонської ТЕЦ: «розкочегарити» такого монстра ще важче і довше. Тому припинення її роботи можливе тільки на тривалий період тепла. Якщо була б гарантія, що воно протримається хоча б місяць, можна було б думати про зупинку котелень та економію коштів на газі. Проте такої гарантії ніхто не дасть. У епоху глобальних змін клімату більш-менш точний прогноз синоптики можуть дати хіба на десять днів наперед, а на місяць – то вже похибка велика. Тому городянам доведеться або надалі терпіти задуху в квартирах серед зими, або ж відмовлятися від центрального опалення, і переходити на «автономки», які можна регулювати на свій смак.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал