За збанкрутілих комунальників розрахується Херсонська облрада
Якщо комунальне підприємство не може сплачувати свої борги, то гроші буде повертати засновник. Свого часу Господарський суд Херсонщини нагадав про це Каховській міськраді та міськвиконкому, зобов’язавши орган місцевого самоврядування відшкодувати 2 мільйони 565 тисяч гривень у рамках справи про банкрутство КП «Наш дім». Та схоже, незабаром така ж доля чекає і Херсонську облраду у зв’язку з банкрутством комунального підприємства «Херсоноблфармація».
Коли вказана господарська структура накопичила боргів тільки за ліки на суму понад два мільйони гривень, депутати ще минулого скликання зробили такий собі «фінт вухами». Згідно рішення обласної ради № 248 ще від 2011 року у «Херсоноблфармації» вилучили з відання мережу комунальних аптек, передавши їх новоствореному КП «Ліки Херсонщини». А попереднику залишили тільки фінансові зобов’язання, за якими неможливо було розраховуватися – аптеки ж більше гроші йому не приносили.
Втім, минулого року облрада ліквідувала і КП «Ліки Херсонщини». І за стандартним підходом залишила за ним борги. У Головному управлінні Державної фіскальної служби в Херсонській області, АР Крим та Севастополі повідомили таке. За КП «Херсоноблфармація» залишається ще з 2013 року 184 тисячі гривень несплачених податків, і ще 46,3 тисячі гривень – боргів за єдиним соціальним внеском. За «Ліками Херсонщини» з 2018 року – 360,8 тисяч гривень податків, і 729,7 тисяч гривень по ЄСВ. Якщо ж додати до цієї суми ще й старий борг за ліки, то вийде понад три мільйони гривень!
У обласній раді дотримуються «позиції страуса» Тут удають, нібито проблему можна винести за дужки, і зі спокійною душею відкладати й відкладати її вирішення на невизначений термін. Однак в українському законодавстві є таке поняття, як субсидіарна відповідальність за доведення до банкрутства. Тобто, відповідальність за зловживання суб’єктами цивільного права, котрі завдали шкоди кредиторам (згадаймо КП «Наш дім»). А в даному випадку це якраз і є Херсонська облрада, депутатам якої рано чи пізно доведеться шукати в обласному бюджеті кошти для розрахунків по боргах обох «прогорілих» комунальних підприємств.
Та на жаль, ані депутати, ані високооплачувані службовці й керівники обласної ради трусити заради цього власні гаманці не будуть. Розкошеляться рядові платники податків після внесення відповідного рядка в бюджет. Хоча, погодьтеся, несправедливо було б «перевалювати» на них тягар чужої безгосподарності та безвідповідальності.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал