Загроза подорожчання тепла херсонців не гріє
Більшість херсонських споживачів просто вжахнулася від звістки про те, що уряд України зняв обмеження тарифів на централізоване теплопостачання, впроваджене «попередниками». Вони й раніше були «не підйомними», кажуть просто городяни, а тепер є привід задуматися: чи буде плата за обігрів узагалі по кишені? Причому це питання дуже наболіле не тільки для власників квартир і приватних будинків, а й для підприємств та організацій. Адже на опалення своєї нерухомості вони запланували витратити одну суму, а «по факту» вона може неочікувано зрости. І ніхто не може прогнозувати, наскільки.
— За підсумками минулого опалювального сезону, який тривав для нас з 4 грудня по 12 березня, ТЕЦ виставило рахунок на 47 тисяч гривень. Одразу його погасити не змогли: адже у зимові місяці заробляємо близько восьми тисяч гривень на місяць, і ці гроші треба ділити на зарплату, податки, інші комунальні платежі. Відтак, уклали з постачальником договір про реструктуризацію, і вносили гроші протягом усього року, — розповідає директор Херсонського планетарію Ольга Храмцова. – З острахом чекаємо наступної зими, аби знову в хронічних боржниках не опинитися: боргова яма може поглибшати. Єдине сподівання на те, що в планетарію зараз є офіційний власник – Всеукраїнське товариство «Знання». Воно допомогло із ремонтом стелі та встановленням протипожежної сигналізації, виділивши понад сто тисяч гривень. Сподіваємося, хоч частково допоможе і з оплатою за обігрів.
Перспектива несподіваного подорожчання централізованого опалення б’є і по бюджетних установах – комунальних та державних. Адже з скарбничок різних рівнів їм на «комуналку» зазвичай виділяють фіксовану суму, що її витрачають протягом року. У випадку збільшення платежів депутати органу місцевого самоврядування чи відомства мають ухвалити рішення про додаткові асигнування з «позапланових» доходів скарбнички (якщо такі є). Ця епопея може розтягнутися на кілька місяців, і весь цей час на боржників тиснутимуть погрозами впровадити пеню, штрафні санкції, вдатися до судових позовів тощо. Словом, майбутнє, як то кажуть, не гріє.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал