Заради пива херсонцям і здоров’я не шкода
Карантинні обмеження виявилися справжнім золотим дном для власників відділів з торгівлі пивом і слабоалкогольними напоями у продовольчих магазинах Херсона. Оскільки «генделики» позакривали, любителі вечірок зі спиртним стали збиратися саме під цими магазинами, де за їх рахунок виторг тільки зростає. Купили по кілька пляшок, зайняли лавочки біля входу – і сьорбай «з горла», скільки душа просить.
Чи законно «прикрити» таку комерцію в розпал коронавірусної епідемії? Аж ніяк, стверджують правоохоронці. Формально у «пивняках» ніяких обмежень не порушують: адже там торгують не тільки пивом, а й сухариками, рибою тощо. І цей вид діяльності називається «роздрібна торгівля продуктами харчування», тобто під заборону ніби й не підпадає.
«Єдине, що може в даному випадку поліція – скласти на учасників пиятик під магазинами адміністративні протоколи за розпивання спиртного у громадському місці», — каже начальник Херсонського відділу Національної поліції, полковник Олександр Говорун. Це в Німеччині на вулицях у карантин збиратися більше ніж по двоє не можна, а у нас – будь ласка. Хоча любителям таких «посиденьок» боятися слід не штрафу, а перспективи заразитися самим, ще й принести смертельно небезперечну інфекцію у родину. Треба ж хоч зрідка думати головою, а не тим органом, куди хмільне заливаєш!
«Перед продажем у магазині пляшки з пивом навряд чи дезінфікують. Про це не варто забувати тим, хто відкорковує їх на вулиці, й тулить до губ – таким шляхом до організму здатна проникнути інфекція, — застерігає головний позаштатний експерт-інфекціоніст Департаменту охорони здоров’я Херсонщини Сергій Панкратов. – Та й узагалі, участь у подібних гулянках під час епідемії потенційно небезпечна, як і всі інші скупчення людей».
Те, що відбувається зараз в Україні, до болю нагадує лихопомний квітень 1986 року. Після вибуху на Чорнобильській АЕС у регіонах, які накрили радіоактивні хмари, частина жителів не мала охоти обмежувати себе у прогулянках на свіжому повітрі, вільно вживала молоко, фрукти-овочі з «домішками» цезію й стронцію. Тоді навіть народилося дурнувате прислів’я: «Українці – горда нація, їм до ср…ки радіація». Скільки обивателів через таку нерозважливість поплатилися здоров’ям, залишається тільки гадати. Але старе й напівзабуте прислів’я мимоволі згадується, коли вечорами та по вихідних бачиш під магазинами галасливі компанії із пляшками в руках. У перші дні епідемії COVID-19 весело й безтурботно поводилися в Італії – там працювали кафе й піццерії, люди прогулювалися в парках і на набережних, наче так і треба було. Та минули всього кілька тижнів, і тисячі цих веселунів уже поховали. А ще десятки тисяч хворі. Тепер і наша черга наступити на ті ж самі «граблі»?
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал