«Знайдіть мені комп’ютерного генія»
Світ довкола швидко змінюється, і ми змінюємося разом із ним. Тож і не дивно що в цьому світі виникають нові, часом екзотичні фахи, а до звичних професій з’являються ну дуже незвичні вимоги. Але кого вони точно не дивують, так це фахівців з рекрутингу, котрі працюють у службі зайнятості. Адже їх завдання і полягає в тому, аби знаходити ідеальних виконавців для «місій», що їх пропонують роботодавці.
Секрет солодкого букету
До Скадовської районної філії обласного Центру зайнятості, приміром, завітала власниця квіткового магазину з проханням знайти їй продавця. Здавалося б, нічого складного, але підприємниця хотіла найняти не просто продавця, а радше дизайнера з флористики, котрий вмів би створювати красиві композиції з квітів, та ще й придумував би рекламні акції. Такого унікума не знайшли, та натомість жінка взяла на роботу…кондитера. І кондитер запропонувала поєднувати квіти із смаколиками власного виробництва у єдиному наборі. Тож тепер «солодкі букети» у місті стали навіть модними.
Інший власник магазину побажав, аби йому знайшли продавця риболовецького начиння, котрий розбирався у своїй справі. Вийшов, здавалося б, затик: адже віртуозів продажу гачків та спінінгів у нас жоден навчальний заклад не готує. Але рекрутер Світлана Шмирьова продавців у пошуках роботи просто запитувала, чи не любить він риболовлю. І так знайшла колишнього продавця промислових товарів, котрий спершу пішов стажуватися до спеціалізованого магазину, а потім отримав там постійну роботу. Це ж просто мрія: поєднувати хобі й заробіток!
— Вимоги наймачів часом видаються просто захмарними. Пригадую, телефонують з районної лікарні: «Знайдіть нам комп’ютерного генія». Він потрібен був для налагоджування складної електронної апаратури. І тут пощастило: роботу якраз шукав інженер – молодий випускник Херсонського державного університету. Ми запропонували йому таку вакансію, і роботодавець та працівник вдало «знайшли одне одного», — розповідає Світлана Шмирьова.
Унікальний майстер на «мінімалку» не піде
— Фірмі знадобився інженер-енергетик. Але не простий, а такий, котрий міг би проектувати індивідуальні сонячні електростанції. Йому пропонували рекордну, за місцевими мірками, зарплатню у п’ятнадцять тисяч гривень на місяць. І такого фахівця, котрий у Херсоні виявився єдиним незайнятим, я знайшла. Проте…він з наймачами не домовився: цілком був певний своєї унікальності, і хотів за працю вищу винагороду, — доповнює спеціаліст сектору рекрутингу Херсонського міського Центру зайнятості Катерина Лобзікова.
Оскільки багато наших земляків виїхали на роботу за кордон, вакансій для тих, хто залишився – «хоч греблю гати». Заступник директора обласного Центру зайнятості Людмила Барабаш говорить: у регіональній базі даних їх 1100, і кількість зараз тільки зростає. Причому навіть до відомих і розповсюджених спеціальностей наймачі дедалі частіше додають вимоги про наявність не тільки досвіду, а й якихось нестандартних умінь чи навичок, володіння сучасною технікою – надто у сфері ІТ-технологій. Та для таких унікальних працівників, переважно, пропонують офіційну зарплатню, котра не дуже відрізняється від мінімальної ставки у 4,7 тисяч гривень. І далеко не всі шукачі роботи, що їх знаходять рекрутери, на таке «щастя» погоджуються.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал