Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…


Сентября 2016

Четверг 29 Сентября 2016

Єлизавета МЕРЕШКО: «Бронзова медаль — найдорожча для мене»
29.09.2016 12:52 Новости / Спорт

12

Більше сотні людей прийшли на херсонський залізничний вокзал, аби зустріти живу легенду нашого плавання, володарку чотирьох золотих і однієї бронзової медалі на Паралімпіаді в Бразилії Єлизавету Мерешко. Втомлену, але щасливу Лізу засипали квітами і вітаннями перші особи міста та області, рідні, друзі, вболівальники. Вона зізналася, що дуже виснажена змаганнями у Ріо-де-Жанейро. Видно також було, що така подекуди надмірна увага її теж зморила, а тому єдине її бажання — якнайшвидше відпочити від усього. Утім, на декілька питань кореспонденту «Нового дня» Ліза все ж погодилась відповісти.

— Ліза, які враження від першої і одразу такої тріумфальної Паралімпіади для Вас?

— Мені дуже сподобалася Бразилія, а особливо тамтешні привітні і добрі люди. Волонтерів було надзвичайно багато, вони в усьому допомагали. Жодних проблем з транспортом, проживанням. Та що там, все було ідеально!

— Яка з медалей найцінніша для Вас?

— Знаєте, хоча я і здобула чотири «золота», але найдорожча для мене — бронзова, бо вона була першою.

— Спостерігаючи за тим, як Ви готуєтеся до старту, складається враження, що абсолютно не хвилюєтеся…

— Та все просто — я намагаюся не показувати свого хвилювання. Допомагає відволіктися від переживань цілковите зосередження перед запливом.

— Після завойованої Вами другої золотої медалі Херсонське обласне відді­лення Національного олім­пійського комітету України ініціювало створення у Херсоні муніципального басейну імені Єлизавети Мерешко. Ви щось знаєте про це?

— Поки що я просто знаю про цю інформацію. Дуже сподіваюся, що вона залишиться не просто ідеєю.

— Як Ви вважаєте, такий неймовірний, рекордний успіх паралімпійської збір­ної якось вплине на стан спорту в країні?

— Хочеться, щоб про нас пам’ятали не раз на 2—4 роки, а постійно. Нам потрібні умови кожного дня — ті ж пандуси, врешті-решт. Думаю, для нас головне, щоб люди не забували: серед них живуть такі, як ми — люди з особливими потре­бами.

Максим ЛОЗОВИЙ.
Безголів’я тривало недовго
29.09.2016 12:51 Новости / Общество

Херсонська обласна рада нарешті визначилася зі своїм головою. 27 вересня на другому пленарному засіданні позачергової сесії очільником ради було обрано Владислава Мангера. Претендент на посаду виявився всього один. Кандидатуру висунула фракція ВО "Батьківщина", яку, власне, і очолює пан Мангер. Обирали голову таємним голосуванням, але результат, як-то кажуть, на межі фолу: кандидат набрав «мінімалку», необхідну для позитивного рішення, — 33 голоси.

Новообраний голова обласної ради одразу ж посів місце у президії, не приховуючи радості від нового амплуа. Ті ж емоції читалися і на обличчі нардепа Юрія Одарченка — він особисто прийшов на сесію, аби підтримати партійного соратника. Що ж до атмосфери в облраді, вона, судячи з усього, залишається непростою. У голосуванні повним складом відмовилася брати участь найбільша  фракція в раді — БПП «Солідарність». Решта депутатів, які теж не робили вибір щодо кандидатури Мангера, просто не з’явилися на сесію. Тож новообраному голові, очевидно, буде нелегко владнати ситуацію в такому непростому середовищі, як депкорпус. Тут немає чітких і зрозумілих правил, як у спорті, звідки до місцевого політикуму потрапив колишній боксер Мангер, зате бувають інтриги, підкилимні ігри і ще багато чого… Натомість громада Херсонщини очікує від обласної ради, хто б не був її очільником, в першу чергу конструктивних і вчасних рішень, а не зірваних сесій і постійних сварок.

Марина САВЧЕНКО.

Пелих повертається в обласну раду?

У кулуарах регіонального політикуму з’явилися чутки, що до обласної ради повертається Віктор Пелих, знятий з посади під тиском активістів на сесії 27 лютого 2014 року. Як вдалося з’ясувати, пан Пелих прийшов у приймальню першого заступника голови обласної ради Василя Зеленчука, котрий тоді мав право підпису документів, аби ознайомити його з рішенням Вищого спеціалізованого суду України, який 3 серпня відмінив рішення Феміди попередньої інстанції (Одеський окружний апеляційний суд), що означає поновлення Віктора Пелиха на посаді голови Херсонської обласної ради. Варто нагадати, що судова тяганина стосовно даного питання триває понад рік, відколи з позовом про незаконність звільнення голови облради до Феміди звернулася група депутатів-соратників Пелиха. З того часу суди різних інстанцій прийняли низку рішень, причому — протилежних. Апеляції, касації… Та, як би там не було, на сьогодні Херсонська обласна рада отримала рішення суду про поновлення Віктора Пелиха на посаді. Тож, виходить, органу місцевого самоврядування таки доведеться не лише взяти його до відома, а й виконати? — запитали ми в одного з незалежних юристів. Той, певно, з огляду на досить непросту справу, не побажав назватися, впевнений: хай і з позитивним рішенням суду на руках, Віктор Пелих може претендувати хіба що на запис у трудовій книжці про поновлення на посаді. Але поряд з’явиться і наступний — «звільнити з посади»… Справа у тому, що каденція обласної ради, на час якої було обрано Віктора Пелиха, закінчилася. Зараз працює орган сьомого скликання, і очолювати його пан Пелих права не має. Інша справа, що екс-голова легко може вимагати відшкодування заробітної плати за 23 місяці, які через вимушену відставку, за останнім рішенням Феміди — незаконну, був відсутній на робочому місці. Втім, як зазначають юристи, це вже предмет окремого позову.

Оксана СТЕПОВА.
Майно рейдерів конфісковуватимуть!
29.09.2016 12:51 Новости / Экономика

10

Херсонські фермери вимагають від місцевої влади негайно втрутитися в ситуацію, що склалася сьогодні в області — численні спроби рейдерських захоплень землі та вирощеного урожаю. На зустрічі сільгоспвиробників, яка відбулася днями за ініціативи Асоціації фермерів Херсонщини, владу звинуватили у потуранні беззаконню на полях.

 

— Наймаються «тітушки», яких, швидше за все, хтось підтримує. Адже вони нічого не боять­ся. Бандюги грабують урожаї на полях, гроблять техніку, погрожують розправою і застосовують фізичне насильство. Мого сина вони так побили, що зі струсом мозку він лежав у лікарні, — стверджує Леонтій Новак, керівник сільськогосподарського товариства «Мрія», що в Білозерському районі. — На жаль, такі факти не поодинокі, тому чимало фермерів змушені всюди їздити зі зброєю.

За словами Леонтія Новака, рейдери возять із собою по полях свою «команду» — близько десятка накачаних братків та ділового юриста з паперами. Влаштовуються гучні «з’ясування обставин», за якими мовчки і бездіяльно спо­стерігає поліція, яку ж самі рейдери і викликають. Все це фіксується на камеру. А далі йдуть погрози судовими справами… 

— Чому рейдери звертаються до послуг поліції? Бо видають себе за потерпілих. Йде підміна понять. Вони верещать про порушення своїх прав, ось як! — гнівно коментує ситуацію керівник господарства. — Адже як виглядає «законність» захоплення? Дуже просто. Наведу наш приклад. На цілісному масиві землі, що здається в оренду шістдесятьма  орендодавцями, обирається ділянка посередині цього масиву, яка фактично ділить масив на дві окремі частини. Далі відбувається «розмова» з її власником, тобто орендодавцем. Йому пропонують більш вигідні умови оренди, він погоджується і розриває попередній договір, передаючи права оренди рейдерам.

А що далі? Як розповів Леонтій Новак, далі теж діє відпрацьована схема: орендарю масиву не дозволяють перетинати ці два гектари посеред поля, перешкоджають проведенню поливних та інших робіт. Більше того — риють посередині поля траншею, щоб ані зрошувальна техніка, ані комбайни не могли проїхати... Адже вони, начебто, псують хай і невелику, проте їхню ділянку. Робота орендаря земельного масиву паралізується…

— Тоді починаються переговори: або платіть, тоді ми пропустимо вашу зрошувальну техніку, або не заважайте нам користуватися законною ділянкою посередині поля! — шаленіє Леонтій Миколайович. — Це вже потім ми дізналися, що стрічка землі посеред масиву була пере­оформлена у липні, а ми вже посіяли на цих двох гектарах сою ще у квітні… Ми їх поливали, вносили добрива. По суті, ми повинні зібрати там і урожай. Новий орендар нам цього не дозволяє. Хоча є у нас і ухвала суду з приводу цієї си­туації, де чітко записано: «Не перешкоджати СТОВ «Мрія» здійснювати господарську діяльність, а саме: полив, обробку посівів та збір урожаю на орендованих земельних ділянках».   

Дивує Новака й те, що нові договори оренди оформляються невідомо яким чином, тобто без умов попереднього договору, розірвати який можна лише за рішенням суду… «На території села Надеждівки мешкають 550 власників паїв, за рік тільки 4 людини відмовилися від наших послуг», — розповідає він. «Усі співчувають нам: і поліція, і прокуратура, і районна влада, однак нічого не роблять для того, щоб стримати апетити рейдерів, покласти край їхнім погрозам».

— Фермери Херсонщини вирішили найближчим часом провести в Надеждівці обласні збори, щоб розробити способи захисту та боротьби з рейдерами. Вирішили також тримати з кожним фермером телефонний зв’язок, аби за будь-якої спроби рейдерської атаки приїхати на допомогу. Підтримали сільгоспвиробників й учасники АТО, які вирішили всіляко допомагати нам у боротьбі з рейдерами. Були присутні на цій зустрічі й представники губернатора та обласної влади, які скаржилися на те, що в країні немає правової бази для боротьби з рейдерством, — із сумом констатує Леонтій Новак. 

…Між тим, як щойно повідомив міністр юстиції Павло Петренко, його відомство пропонує конфісковувати все майно у рейдерів. Він розповів про новий законопроект (№ 5067), спрямований на боротьбу з рейдерством. Документ зареєстрований у парламенті й передбачає введення реальної кримінальної відповідальності за рейдерство. Міністр зазначив, що Мін’юст пропонує ввести жорстку кримінальну відповідальність і спецконфіскацію всього майна всіх осіб, причетних до рейдерства. Нагадаємо також, що Міністерство юстиції внесло на розгляд Верховної Ради 13 поправок до законів для посилення боротьби з рейдерством.

Анатолій НІКОЛАЄВ.

ВІД РЕДАКЦІЇ. Здається, обласна влада робить усе можливе, аби… нічим не допомогти фермерам. Під час зустрічі з губернатором Андрієм Гордєєвим, яка відбулася наприкінці минулого тижня, аграрії скаржилися на байдужість з боку правоохоронних органів, вимагали відставки деяких з них. Той обіцяв втрутитися, навіть зустріч з людьми запланували: спочатку у вівторок у Надеждівці, потім перенесли її на понеділок у Білозерський РБК, а потім… повідомлять пізніше, коли вона відбудеться. Чи, може, влада і правоохоронці «в долі» з рейдерами?
Хто тепер захистить міліціонера?
29.09.2016 12:50 Новости / Криминал

19 вересня в Бериславському райсуді відбулося вже 38-е судове засідання в резонансній справі Олексія Слабченка — міліціонера, який 4 роки тому затримав браконьєрів за незаконним виловом риби на гарячому. І, як це буває при нашому "кривосудді", правоохоронець, котрий сумлінно виконував наказ, опиняється на лаві підсудних через буцімто перевищення повноважень та завдання тяжких тілесних ушкоджень браконьєру. Тепер обвинувачений Слабченко під вартою, а браконьєр Позняков, справу якого раніше 12 разів розглядав суд і який неодноразово піддавався штрафам за незаконний вилов риби, нині є потерпілим, зазначив під час прес-конференції голова громадської ради при Херсонській облдержадміністрації Валерій Гурківський.

На захист співробітника правоохоронних органів стала небайдужа громадськість, котра не пропускає жодного судового засідання, які завдяки голові Бериславського районного суду Валентині Миргород перетворилися на «судилища», де навіть не намагаються прикрити зацікавленості у винесенні завідомо упередженого вердикту, підкреслила керівник ГО «Правий сектор» у Херсонській області Наталія Вотеічкіна. З її слів, усі матеріали медичного обстеження потерпілого зникли зі справи, яка знаходиться у прокурора. Бо «свіжих» тілесних ушкоджень у потерпілого 4 роки тому так і не зна­йшли, а замість них у звинуваченнях фігурували старі травми, отримані Позняковим задовго до інциденту.

У судовому засіданні адвокати захисту неодноразово заявляли про упередженість суду та про фальсифікацію документів стороною обвинувачення, на що суддя ніяк не відреагувала, підкреслює адвокат Слабченка Олег Пасічниченко. Зі слів адвоката, навіть саме призначення судді відбувалося не за електронним реєстром розподілу справ, а в ручному режимі — за вибором голови суду Миргород. Представники громадськості, котрі брали участь у судових засіданнях, в один голос підкреслюють, що «тандем бери­славського судді Миргород, миколаїв­ського прокурора Висоцької, адвоката Троянди діє, немов злагоджене угруповання — напрочуд злагоджено, гвал­туючи Конституцію та закони України».

Перший заступник голови обласної ради Василь Зеленчук та Валерій Гурківський подали через адвокатів Слабченка клопотання про зміну запобіжного заходу — звільнення підсудного з під варти під запоруки, яке суддя відхилила. Василь Зеленчук називає те, що нині видається під ви­глядом реформ у судовій, правоохоронній системі, прокуратурі не чим іншим, як профанацією та блюзнірством над ідеалами, за які гинули люди. З його слів, судді та прокурори перетворили вчинення правосуддя на особистий бізнес. І дедалі ситуація в сфері захисту прав і свобод громадян стає некерованою з боку держави — це породжує те, що Європейський суд з прав людини буквально завалений «українськими справами». Батьки Олексія Слабченка з гіркотою зазначають, що болісно переживають однобічність та упередженість у розгляді справи. Мовляв, якщо син винуватий — нехай винесуть адекватне покарання, а не стають лицемірно на бік того, з ким має боротися правоохоронна система. Позаочі на бік міліціонера як чесної і порядної людини, яка ніколи не плямувала честі та звання офіцера, стають його колишні колеги. Однак виваженої позиції самого відомства, наказ якого виконував Слабченко, затримуючи правопорушників, наразі не помітно, чим обурені представники громадськості.

Олена НЕЧИПУРЕНКО.
Страница 1 из 15
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>