Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…


Понедельник, 10 Июля 2017
Заручник абсурдної ситуації
10.07.2017 07:01 Новости / Общество

У 2009 році на території села Строганівки, що в Чаплинському районі, була створена спілка власників-утримувачів великої рогатої худоби ‘‘Зелений лан’‘. Як громадську організацію її зареєстрували в обласному управлінні юстиції. У липні 2011 року між спілкою та райдержадміністрацією був укладений договір оренди земельної ділянки площею 338 га для створення громадського пасовища. Договір був розрахований на 5 років. Орендна плата становила 21 160 гривень на рік (1% нормативної грошової оцінки землі), а документ був укладений на фізичну особу, яка стала заручником абсурдної  ситуації…

— Я погодився очолити спілку лише тому, що мене попросили про це люди, адже від нас вимагали, щоб договір оренди був оформлений на фізичну особу, — пише у листі до редакції ‘‘Нового дня’‘ Володимир Саєн­ко (на фото), колишній голова ‘‘Зеленого лану’‘. — Розумів, що селу вкрай необхідне пасовище, адже селяни виживали лише за рахунок утримання худоби в домашніх господарствах.

І спочатку все йшло нормально: 180 строганівців випасали своїх корів на орендованій землі й своєчасно розраховувалися за це. Та в 2014 році Чаплинська прокуратура звернулася в суд з позовом до райдержадміністрації та спілки ‘‘Зелений лан’‘ про визнання договору оренди незаконним. Мотивувалося це тим, що статтею 5 Закону України ‘‘Про оренду землі’‘ передбачено: орендарями земельних ділянок можуть бути лише юридичні або фізичні особи. Тобто громадські об’єднання без статусу юридичної особи не можуть бути орендарями земельних ділянок, оскільки ‘‘не мають належного обсягу цивільної дієздатності’‘.

— Але, щоб не залишити людей без основного доходу на селі, ми звернулися до суду з проханням продовжити дію договору, — розповідає кореспонденту, котрий приїхав до Строганівки, Володимир Саєнко. — І суд виніс рішення на нашу користь. Та раділи ми недовго, бо у лютому 2015 року Головне управління Держземагентства у Херсонській області надіслало нам інформацію, за якою орендна плата за рік має підвищитися вдвічі — до 44 116 грн. Але наприкінці червня податкова інспекція нарахувала нам астрономічну суму орендної плати за 2015 рік — 251 781 гривню! І це без будь-якого погодження про внесення змін до договору! Між тим, стаття 30 Закону України ‘‘Про оренду землі’‘ чітко визначає: зміна умов договору оренди здійснюється лише за взаємною згодою сторін.

Та на цьому історія не скінчилася. У 2016 році фіскальна служба нарахувала борг вже в розмірі 376 192 гривні та подала до суду на голову спілки про стягнення податкового боргу. Суд задовольнив позов податківців. 

— Ми подали скаргу до Одеського апеляційного суду. На жаль, рішення було прийнято не на нашу користь, — бідкається Володимир Миколайович. — Зверталися до різних інстанцій, зо­крема до Президента України, народних депутатів, Генеральної прокуратури, Державної фіскальної служби, Держгеокадастру України, але допомоги ні від кого не отримали. Як повідомив в. о. голови ДФС України Мирослав Продан, ‘‘статтею 28 Податкового кодексу України визначено, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3% нормативної грошової оцінки землі’‘.

На сходці села в 2016 році люди попросили сільраду як одержувача грошей за оренду пасовища відмовитися від цих коштів. І сільрада погодилася, виріши­ла не претендувати на погашення нарахованого податківцями боргу в сумі 376 192 грн. Тим паче, що орендована земля не давала людям прибутку. ‘‘Десятки років вона не оброблялася, а в посушливий період там не росла навіть трава. Основним джерелом доходу у населення є корови, а ціни на молоко дуже низькі, корми коштують дорого. Все це призведе до цілковитого зубожіння жителів та знищення тваринництва на селі’‘. Саме так записано у постанові Строганівської сільської ради.

— Зараз ніхто не хоче брати цю землю в оренду, — говорить виконувач обов’язків старости села Світлана Загороднюк. — Людей можна зрозуміти — це ж випалена земля, а оренда дорога. Керівництво нашої новоствореної Григорівської об’єднаної територіальної громади зацікавлене вирішити проблему з цим боргом. Куди ми тільки не зверталися, але марно…

— Ми у спілці підрахували, що ви­ставлений нам рахунок аж ніяк не до­рівнює 3% орендної плати, — обурюється Володимир Саєнко. — Коли ж разом зі Світланою Загороднюк спробували з’ясувати, звідки взялися саме 376 192 грн., за яким відсотком цю суму нараховували, то нам відмовили у наданні інформації. Я не знаю, що мені робити, адже цей божевільний борг виставили особисто мені! Це ж якийсь абсурд! Завтра прийде виконавча служба, опише майно, якого у мене фактично немає, з пенсії зніматимуть по 20% щомісячно… Звернувся у банк щодо кредиту — так треба лише за відсотки сплатити майже півмільйона гривень! Де взяти такі гроші? Мене вже довели до інфаркту…

Договір оренди закінчився ще влітку минулого року, тому тепер строганівці випасають своїх корів-годувальниць, яких у селі понад 400, уздовж доріг, ганяють на солончаки, просять фермерів дозволити день-два випасати худобу на полях, де урожай вже зібрано. Усе частіше в селі йдуть розмови, що, мабуть, доведеться корів різати…

Анатолій ЯЇЦЬКИЙ. 
Детсад превратили… в дом свиданий
10.07.2017 07:01 Новости / Общество

В Нижних Серогозах нынче только и разговоров, что о сексуальной оргии… в дет­ском саду ‘‘Чебурашка’‘. Применительно к дошкольному учреждению, которое посещают около 140 малышей, это понятие звучит как минимум странно. Да только из песни, как говорится, слов не выкинешь — что было, то было. А именно: на следующий день после выпускного вечера воспитатель и нянечка пришли на работу в группу, которая находилась на первом этаже здания и… обомлели. В спальной комнате постельное белье на двух кроватях было смято, а на самом белье заметили характерные пятна ‘‘жидкостей биологического происхождения’‘ вперемешку с кровью. Их кто-то пытался вытирать футболкой кого-то из малышей, но стереть все следы не вышло. Тем более, что они были в детском туалете.

В детсаду, естественно, был охранник. Но он заявил, что ‘‘ничего не видел’‘. После этого срочно взял отпуск и уехал в Запорожье. По странному стечению обстоятельств, заведующая детсадом тоже ушла на больничный. Затем ее уволили. Откровенное нежелание работников садика толком разобраться, что произошло и кто ночью ‘‘резвился’‘ в группе, крайне возмутило семьи детей, посещающих ее. Их коробило, что ребятня теперь должна ложиться в кровати, где уже побывал неизвестно кто и с неизвестно какими заболеваниями — вплоть до венерических.

— Я был на родительском собрании. Говорили больше двух часов. Людей возмущает прежде всего то, что работники детсада скрывают, кто из них ‘‘повеселился’‘ в группе. Наверняка там были ‘‘свои’‘ — ведь ключей от входных дверей у посторонних быть не могло, — размышляет поселковый голова Александр Грушко. — Конечно, причастных можно было бы вычислить, если бы полиция организовала экспертизу оставленных на белье следов. Но как раз с экспертизой что-то не клеится.

— С заявлением о выявленных фактах ‘‘гулянки’‘ в детсаду в полицию обратилась первый заместитель главы райгосадминистрации Ольга Федина. По заявлению провели проверку, и могу сказать, что столкнулись с аморальным поступком. Это вне всякого сомнения, — подчеркивает начальник Нижнесерогозского отделения Национальной полиции Валерий Метель. — Однако в этом поступке нет состава ни криминального, ни административного правонарушения. А без уголовного производства нельзя назначить генетическую экспертизу. Ее можно провести в частном порядке, но для сравнения надо взять пробы у персонала до­школьного учреждения. А это дело сугубо добровольное, и участники того самого аморального поступка могут от него отказаться, чтобы самим себя не разоблачить.

По поводу детсадовской ‘‘аморалки’‘ назначили и служебное расследование. Но и оно продвигается как-то странно. Сперва молодая нянечка ‘‘Чебурашки’‘ признается, что это она кувыркалась в кроватке неизвестно с кем. Однако в полиции та же нянечка заявляет: мол, я ни при чем, а оговорила себя из-за давления и угроз. Так что участники оргии по сей день не установлены и никакого наказания не понесли. А раз нет наказания, возможно и повторение. Ждем новой порции взрослого интима на детских кроватках?

Сергей ЯНОВСКИЙ.
Нападение на сельского голову
10.07.2017 07:01 Новости / Криминал

В одном из сел Новотроицкого района среди белого дня напали на сельского голову. Когда он около 22.00 подходил к сельсовету, на него набросились двое мужчин, повалили на землю и стали избивать то ли деревянной палкой, то ли металлической арматурой. Тяжелые удары сыпались на сельчанина градом — его могли бы забить до смерти, но нападавших отпугнул случайный свидетель. Те убежали. А глава местной общины попал в больницу с закрытой черепно-мозговой травмой, сотрясением мозга, рубленой раной в области темени. Медики оказали ему помощь, но от дальнейшей госпитализации пациент отказался и отправился в полицию давать показания.

В Новотроицком отделении Нацио­нальной полиции уже начали уголовное производство по ст. 296 УК Украины (хулиганство, совершенное группой лиц). По горячим следам обидчиков сельского головы задержать не удалось. В поле зрения камеры видеонаблюдения они не попали по той простой причине, что ее в здании сельсовета отродясь не бывало. Среди версий касательно причин случившегося — конфликт из-за земельного участка или другого имущества. А вот бытовой конфликт мало вероятен, так как в полиции сельский голова показал, что нападавшие лично ему не знакомы и он вообще их никогда в родном селе не видел. Поэтому нельзя исключать, что преступление было заказным — кто-то свел счеты с потерпевшим чужими руками.

Владимир ДОРОФЕЕВ.  
Перевищення повноважень очевидне
10.07.2017 07:00 Новости / Общество

Сільські голови Бериславщини і депутати райради звинувачують керівництво райдержадміністрації в узурпації влади.

‘‘Це злочин і узурпація влади! Ви прийшли сюди обманювати людей!’‘ — не витримав під час спільного засідання постійних депутатських комісій 27 червня депутат Бериславської райради від БПП ‘‘Солідарність’‘ Олексій Іванов. Його обурення викликало останнє ноу-хау голови рай­держадміністрації Олександра Гомона.

— Гомоном видане розпорядження з вимогою для сільських голів узгоджувати з ним усі платіжки по сільрадах. Такого не було навіть за СРСР! Це пряме втручання у фінансові питання місцевих рад, що пов­ністю суперечить курсу держави на децентралізацію. Її ж якраз і роблять, аби позбутися усіх тих, хто сидить на цій трибуні! — показуючи рукою в бік голів райради і РДА, за­явив Іванов.

Самі сільські голови озвучувати свої претензії не поспішали. Лише Олександр Вороний з Червоного Маяка і Петро Кречик зі Степного підтримали слова депутата райради. Особливе невдоволення присутніх на засіданні висловлювалося на адресу щойно призначеного заступника голови РДА Івана Бельцика, котрий опікується фінансовими питаннями. Як і Олександр Гомон, він є людиною для Бериславщини новою. Уродженець Хмельниччини Іван Бельцик встиг попрацювати в Міністерстві фінансів України, Національному космічному агентстві України, Держагентстві України з інвестицій та розвитку та заступником голови Білогірської РДА Хмельницької області і Окнянської РДА Одеської області.

Бельцик дорікнув червономаяцькому сільському голові, що при формуванні свого бюджетного запиту на 2017 рік ця сільрада примудрилася включити до видатків по культурі трьох сторожів, хоча будинок культури у Червоному Маяку взагалі відсутній. ‘‘Потенційна втрата районного бюджету тільки за цей рік і тільки по цій сільраді становить 144 тис. грн. Жодна з інших сільрад такого собі не дозволила!’‘ — пояснив заступник голови РДА.

Олександр Вороний відповів, що мова йде про охоронців БК в селі Ударник: ‘‘Ще ми можемо провести сесію сільради і передати на районний бюджет утримання дитсадка. Готові ми піти і в неоплачувану відпустку, але тоді ви будете самі їздити до нас ремонтувати водогін і замість мене возити людей до лікарні. Та й про яке наповнення бюджету можна вести мову, коли у нас відібрали частину надходжень з єдиного податку?’‘.

Як стверджує Іван Бельцик, в структурі апарату Червономаяцької сільради є одночасно і головний бухгалтер, і ‘‘просто’‘ бухгалтер. І це за мінусової дохідної бази тамтешнього бюджету. ‘‘Іванова хтось дезінформував, і він вводить усіх в оману. Ніяких розпоряджень щодо платіжок сільрадам не видавалося. Вочевидь підставою для обурень стали базові норми чинного законодавства, що вказують: у разі незабезпеченості по видатках розпорядник коштів, якому чогось не вистачає, повинен оптимізувати свої видатки. Натомість аналіз місцевих бюджетів свідчить, що, попри виділення їм 24 млн. грн. з районного бюджету протягом поточного року, все одно вони не забезпечують видатки. Деякі сільради дозволяють собі ‘‘оголити’‘ повністю четвертий квартал. Вони передбачають необхідні кошти на апарати [своїх сільрад], а дитсадок, клуб, бібліотеку залишають без зарплати. Потім же вони прийдуть до голови РДА, депутатів райради і попросять виділити потрібні кошти з районного бюджету’‘, — наголосив він.

— Навіщо ви вішаєте локшину на вуха? Ну я, може, неграмотний, а всі сільські голови ж грамотні! Ви узурпували владу і прийшли обманювати людей! — не здавався Олексій Іванов.

— Нині гірше, ніж за Януковича! — вигукнув хтось із зали.

Згодом голова постійної комісії з питань планування, бюджету, фінан­сів, управління об’єктами комунальної власності та приватизації Бери­славської райради Олег Дядюн приніс до зали документ, про який згадував Іванов. Ним виявилося доручення голови РДА від 18 квітня. ‘‘Воно видане головним розпорядникам коштів. У зв’язку з обмеженими фінансовими ресурсами і з метою підвищення фінансово-бюджетної звітності їм доручено надавати заявку на фінан­сування за незахищеними статтями видатків фінансовому управлінню РДА раз на тиждень за погодженням із головою РДА. А також здійснювати щосереди фінансування за незахищеними статтями видатків по головних розпорядниках бюджетних коштів’‘, — процитував документ Олександр Гомон.

— Сільських голів воно жодним чином не стосується. Мова йде лише про доручення для розпорядників коштів — установ, що фінансуються з районного бюджету, — прокоментував ‘‘Новому дню’‘ Іван Бельцик.

— РДА дійсно не дозволяє розподілу бюджету без погодження з фін­управлінням. Це справді порушення їхніх повноважень і порушення закону. Адже повноваження розподіляти бюджети місцевих громад і наявні вільні залишки — виключно в компетенції самих цих громад, — констатує козацький селищний голова Андрій Чирко.

— РДА не має права вирішувати дані питання замість органів місцевого самоврядування. Навіть ра­йонна рада в це ніколи не лізе. Коли ми передаємо якісь гроші сільрадам, ми навіть не дивимося [що вони далі з ними роблять]. А керівництво РДА повинно вести себе скромніше і враховувати думку депутатського корпусу, сільських голів і жителів району, — доповнив Олег Дядюн.

За словами голови райради Володимира Коновалова, вся ця ситуація дійсно викликала велике обурення в районі. ‘‘Слід поставитися до цього відповідно. Проте ми все виправимо’‘, — пообіцяв він.

Привертає увагу те, що практично всі, хто обурювався під час виступу, згадували децентралізацію, дехто скаржився на невеликі доходи своєї громади. Проте чомусь на Бериславщині поки ніхто так і не зробив першого кроку до реального створення ОТГ, що дозволило б автоматично зняти всі ці проблеми.

Що ж стосується втручання РДА в розподіл бюджетних коштів місцевими громадами, то заступник голови райради Ірина Джеманова вважає, що причиною цього може бути перегинання палиці кимось із посадових осіб РДА. І не обов’язково самого його керівництва.

— Коли голова райради був у відрядженні, нашого головного бухгалтера у фінансовому управлінні РДА змусили піти за погодженням пла­тіжних доручень до голови РДА, — доповнила вона. — Коли ж головбух сказала, що не є працівником РДА, що робити це не зобов’язана і що в разі відмови з’явиться відповідне звернення до прокурора, всі питання до неї зникли. Тому справді цікаво, чому в фінуправлінні перевищують свої повноваження? Дане питання необхідно врегулювати.

Олег БАТУРІН.
Страница 1 из 4
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 Следующая > Последняя >>