Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

Лікарня "переїхала" до іншого району
Новости - Медицина
08.11.2017 11:30

Після об’єднання Каїр з Любимівкою частина будівлі Горностаївської центральної районної лікарні та районного центру первинної медико-санітарної допомоги опинилася на території Каховського району.

"Інакше як курйозом це й не назвеш", — стверджує горностаївський селищний голова Дмитро Ляхно. Після проведення 29 жовтня перших виборів у Любимівській об’єднаній територіальній громаді село Каїри перейшло до сусіднього Каховського району. "Звісно, законодавець ще не змінив межі районів. Але з цим рішенням навряд чи будуть затягувати. Адже зрозуміло, що Каховський район завдяки включенню Каїр до Любимівської селищної ради буде збільшено, відповідно Горностаївський буде зменшено", — додає Дмитро Ляхно.
Разом із Каїрами Любимівка "прихопила" собі земельну ділянку, на якій розташовані половини будівель горностаївських ЦРЛ і РЦПМСД, а також житлового п’ятиповерхового будинку по вул. Покровській і насосна станція, що подає воду добрій половині Горностаївки. Це сталося через недбале розмежування території між Горностаївкою і Каїрами у далекому 1992 році. Як пояснює селищний голова, процедуру здійснювали за аерофотознімками без прив’язки до місцевості. Аби виправити цю помилку і повністю "повернути" лікарню до свого району, Горностаївська селищна рада направила подання до райради з проханням змінити межі свого селища, збільшивши його площу орієнтовно на 20 гектарів. Це питання було винесене на сесію Горностаївської райради 27 жовтня. Але значна частина депутатів виступила проти даного рішення: для його ухвалення не вистачило лише одного голосу.
— Завжди наша межа з Каїрами проходила через Широку Балку. Свого часу для будівництва лікарні й житлового мікрорайону виділили 3 гектари з земель колгоспу "Дружба" і 5 га з земель колгоспу "Родіна". Передбачалося, що все це буде територією Горностаївки. Так і було, поки у 1992-му не затвердили нові межі. А з переходом Каїр до Любимівської ОТГ виявилося, що один під’їзд п’ятиповерхівки розташований у Горностаївці, а четвертий — тепер уже в Каховському районі. З лікарнею і РЦПМСД так само. На наш погляд, така ситуація може негативно вплинути на роботу цих важливих для громади району закладів. Особливо враховуючи медичну реформу, в рамках якої кожна лікарня повинна буде доводити свою спроможність надавати якісні послуги. Від насосної станції теж залежить важливе питання — водопостачання в селищі. Нині наш комунгосп сплачує Каїрській сільраді орендну плату за земельну ділянку з насосною. Тож ми вирішили виступити з клопотанням про зміну меж, оскільки за Земельним кодексом вирішення подібних питань у межах району є повноваженням райради. Але позиція депутатів нас здивувала. Тому будемо звертатися до них знову. Готові також звернутися і до Любимівської ОТГ, і до Каховської райради. Впевнений, що вони підуть нам назустріч і зрозуміють доцільність цього рішення. Тим більше, мова йде лише десь про 20 гектарів. Не думаю, що Каїри і Любимівська ОТГ збідніють без такої ділянки, — констатує Дмитро Ляхно.
За його словами, вперше з питанням нинішнього розмежування зіштовхнулися 10 років тому, коли виникали проблеми з фінансуванням Каїрської сільради. А ось, як говорить голова Горностаївської райради Сергій Карпеченко, якщо залишати все так, як є зараз, то це потягне величезні проблеми навіть для жителів будинку, що опинився одночасно у двох районах. Оскільки всі документи на їхні квартири оформлені на Горностаївку, а територіально вони будуть знаходитися у Каховському районі, їм доведеться переоформлювати все по-новому.
— У даній ситуації селищна рада спрацювала на упередження, щоб лікарня і інші об’єкти остаточно не опинилися на території іншого району, — додає Сергій Карпеченко. — На жаль, деякі депутати райради, серед яких є й жителі Горностаївки, не підтримали цю пропозицію з незрозумілих мені мотивів. Та ми зупинятися не будемо і плануємо повторно винести дане питання на наступну сесію райради.
Олег БАТУРІН.