Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

‘’Ця земля найближче до нас’’
Новости - Экономика
18.05.2017 10:24

Скасувати проведення аукціонів на право оренди трьох земельних ділянок (60,18, 116,29 і 133,28 гектара) державної форми власності на території Коробківської сільради були змушені 4 травня. ‘’Виявилося, що всі ці ділянки не є вільними. Їх обробляє депутат обласної ради, голова Асоціації фермерів Каховського району, голова фермерського господарства ‘’Зоря Каховщини’’ Леонід Кириченко і навіть встиг засадити. Разом із тим Кириченко є ініціатором двох про­тилежних за змістом звернень Херсонської облради до Верховної Ради про продовження мораторію на продаж землі, поки не приймуть Закон ‘’Про обіг землі’’, а також із вимогою не приймати взагалі цього Закону’’, — констатує голова Каховської райдерж­адміністрації Валерій Салтиков.

За продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні ще на 5 років Леонід Кириченко разом зі своїми колегами по партії ‘’Батьківщина’’ ви­ступив і на сесії райради 23 березня. А вже 19 квітня до Єдиного реєстру досудових розслідувань будуть внесені дані про кримінальне правопорушення, передбачене ст. 197-1 ч. 1 КК України. Підставою для цього став рапорт прокурора Каховської місцевої прокуратури про те, що при візуальному огляді всі 3 вищезазначені земельні ділянки на території Короб­ківської сільради є обробленими.

‘’Під час огляду встановлено ознаки проведення сільськогосподарської обробки земель культивації та посіву сільськогосподарськими культурами, до проведення яких Коробківська сільрада не має жодного відношення. Тоді ж, під час культивації, було задокументовано трактор ‘’Беларус’’ з державним номерним знаком 11652. Відповідно до реєстраційних документів даний транспортний засіб належить ФГ ‘’Зоря Каховщини’’. Всіма цими діями державі завдано збитків на суму 263 048,70 грн.’’, — зазначено в рапорті прокурора.

Після вказаної перевірки Кахов­ський відділ Національної поліції звернувся до Каховського міськра­йонного суду, який 27 квітня виніс ухвалу про накладання арешту на 3 земельні ділянки державної форми власності з цільовим призначенням для ведення товарного сільгоспвироб­ництва ‘’з метою заборони на їх відчуження та передачі у користування’’.

Ми звернулися за коментарем до Леоніда Кириченка. Він визнав, що обробляв вказані земельні ділянки з осені, готуючи до майбутніх посівів. Але підкреслив, що продовжував до останнього сплачувати за них орендну плату.

— Було все як: ФГ ‘’Зоря Каховщини’’ 15 років обробляло ці землі, поки туди не прийшла ‘’Кримська фруктова компанія’’. Згодом остання пішла на компроміс і передала вказані площі нам на умовах суборенди. Коли ж у 2014 році сталася анексія Криму, з ‘’Кримською фруктовою компанією’’ розірвали договір. Договір суборенди з нами відповідно теж було розі­рвано, почалася судова тяганина. Але ми як фермери сільськогосподар­ський процес не припиняли: ми підготували грунти, — говорить він.

За словами Кириченка, остаточно договір суборенди було розірвано за рішенням суду наприкінці 2016 року. ‘’Але сільгоспрік на той час уже розпочався, озимі культури ми вже засіяли. Ми вирішили, що землі не повинні заростати, тож хотіли піти на аукціон і боротися за те, аби вони залишилися за ФГ ‘’Зоря Каховщини’’. До речі, ми весь цей час продовжували сплачувати орендну плату, поки податкова інспекція не пояснила, що це незаконно і що ці гроші ніде не обліковуються, тому що договір суб­оренди вже не діяв. Проте якщо ми виграємо аукціон, то готові сплатити орендну плату за останні півроку, щоб не страждав бюджет Коробківської сільради. І останнє: вся ця земля дуже актуальна і потрібна саме для нашого фермерського господарства. Вона знаходиться за 20 метрів від баз фермерського господарства. Усі зазіхання на неї від будь-кого я вважаю банальною спекуляцією і підставою для рейдерського захоплення’’.

Дійсно, частина земельної ділянки площею 63 га поруч з ФГ зайнята під багаторічними насадженнями — яблуневим садом. На іншій ділянці відновлена система зрошення. На ній працює дощувальна машина ‘’Фрегат’’.

Олег БАТУРІН.

ВІД РЕДАКЦІЇ. Думається, організаторами проведення аукціону на право оренди цих ділянок буде враховано той факт, що фермер Кириченко вклав солідні гроші в ці ділянки. Що він не просто нещадно екс­плуатував землю, як роблять чимало заїжджих ‘’аграріїв’’, а дбав про підвищення її родючості, поліпшував культуру землеробства. І вона віддячувала йому щедрими врожаями.