Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

Без вини винуватий
Новости - Общество
12.05.2016 09:47

Звинувачення у крадіжках бюджетних коштів і скоєнні безлічі інших злочинів на адресу начальника відділу освіти Каховської міськради Михайла Гончара виявилися вигадкою місцевих депутатів.

Зривом встановлення 179 нових вікон у школах і дитсадках Каховки завершилася сесія Каховської мськради у грудні 2015 року. Скандальному депутату від «Опоблоку» Павлу Філіпчуку здалося, що в тендері з вибору підрядника наявна корупційна складова. З ним погодилися колеги з «Батьківщини» і «Самопомочі», тож спільними зусиллями вони вирішили відкласти придбання вікон до «кращих часів».

Свої дії Павло Філіпчук пояснював мало не на кожній наступній сесії тим, що «Михайло Гончар — бандит і крадій». Разом із однодумцями він вимагав від міського голови його відсторонення. Але, як виявилося, усі звинувачення представників кількох партій були безпідставними.

— За заявою Філіпчука було відкрито два кримінальні провадження, а в квітні завершилася комплексна перевірка відділу освіти міськради Держфінінспекцією, що охоплювала 4 попередні роки його фінансової діяльності. В результаті жодних порушень з питань, викладених у зверненнях Павла Філіпчука, не встановлено. Нами направлені пропозиції до прокуратури щодо закриття кримінальних проваджень, — прокоментував на сесії міськ­ради 28 квітня начальник Каховського відділу поліції Іван Козелець.

Справа стосувалася службової недбалості, допущеної Михайлом Гончаром у квітні 2014 року, «що спричинила безпідставне перерахування бюджетних коштів фізичній особі-підприємцю за фактично неотриманий товар (сир кисломолочний та масло вершкове) на загальну суму 175 363 ти­сячі гривень». Прокурор наголосив, що всі ці кошти були повернені до бюджету, тож вчинене діяння «втратило суспільну небезпечність» ще два роки тому.

— Тому Каховський міськ­районний суд своєю ухвалою від 1 квітня 2016 року закрив кримінальне провадження за обвинуваченням Гончара і звільнив його від кримінальної відповідальності, — зауважив керівник Каховської місцевої прокуратури Дмитро С’єдін.

Сам Михайло Гончар навів інші порушення, виявлені перевіркою Держфінінспекції. «Так, міськво не встановлювало націнки на обіди школярів, які харчуються за кошти батьків, крім собівартості продуктів. Таким чином за 3 роки батьки зекономили 500 тис. грн. Але це порушення, бо відділ освіти, як виявилося, повинен включати до вартості харчування вартість роботи кухарів і комунальні послуги. Також були виявлені факти неправильного обліку робочого часу на суму 54 тисячі гривень — це порушення керівників навчальних закладів. Є ще кілька інших дрібних претензій», — підкреслив він.

Найбільше ж депутатів зацікавили порушення, допущені виконавцями різних будівельно-ремонтних робіт у навчальних закладах на суму в 28,9 тис. грн. «Зауважте, що з 4 млн. гривень, витрачених на ці цілі за 4 роки інспекція виявила недоліки лише на таку суму», — наголосив Михайло Гончар.

Утім, на депутатів ці заяви не справили ніякого враження. Павло Філіпчук почав звинувачувати у підтасуванні фактів і прокурора, і поліцейських і, здається, навіть суд. «Кожен з них відмовку знайшов. А збиток громаді ж був нанесений», — захищав представників «Опоблоку» депутат від «Батьківщини» Руслан Романенко.

На жаль, поки депутатський корпус не припинить гратися в «бандитів і розбійників» та не візьметься нарешті за виконання своїх безпосередніх пов­новажень, доти у Каховці не встановлюватимуться вікна в школах, а сесії раз по раз перетворюватимуться на «бої без правил». А страждатиме  від цього громада в цілому.

Олег БАТУРІН.