Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

Як створити громадське пасовище?
Новости - Общество
30.06.2017 06:39

На це животрепетне для селян питання відповідає начальник Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області Ігор ШАПРАН.

— Ігоре Анатолійовичу, чи не найактуальніше питання для нинішніх селян — можливість випасати худобу. Як створити громадське пасовище? Чи вирішується сьогодні це питання?

— Одним із варіантів вирішення зазначеної проблеми є передача земельних ділянок, які використовуються або можуть бути використані для створення громад­ських пасовищ, у постійне користування.

— З чого починати, якщо виникає така необхідність?

— Перш за все, ми рекомендуємо створити на території сільської ради комунальне підприємство, яке б здійснювало управління та контроль за використанням земель громадських пасовищ, своєчасно відтворювало рослинний світ, не допускало деградації земель, несло б відповідальність за належне їх використання.

— Припустимо, що комунальне підприємство створено. Що далі?

— Далі це підприємство звертається до Головного управління Держгеокадастру з клопотанням про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне користування для створення громадського пасовища. У клопотанні слід зазначити орієн­товний розмір земельної ділянки та її цільове призначення. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки, письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки). Крім того, слід надати обгрунтування площі та довідку від компетентного органу про поголів’я худоби, яку передбачається випасати.

— Як довго розглядатиметься клопотання?

— Головне управління Держгеокадастру розгляне клопотання у місячний строк і прийме відповідне рішення.

— Що може стати підставою для відмови?

— Це може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обгрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

— Якщо отримано згоду розпорядника землі, які наступні дії комунального підприємства?

— Наступний крок — замовлення розробки проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для створення громадського пасовища.

— Хто виконує такі роботи?

— Відповідно до статті 26 Закону України ‘‘Про землеустрій’‘, розробниками такої документації є юридичні особи, котрі володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі яких працюють за основним місцем роботи не менше двох сертифікованих інженерів-землевпорядників, які є відповідальними за якість робіт із землеустрою, та фізичні особи-підприємці, котрі володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та є сертифікованими інженерами-землевпорядниками, відповідальними за якість робіт із землеустрою. Державний реєстр сертифікованих інженерів-землевпорядників опублікований на офіційному веб-сайті Держгеокадастру України (http://land.gov.ua) у розділі ‘‘Ліцензування та сертифікація’‘.

Так от, розробляється проект земле­устрою, розробник подає його до органу Держгеокадастру у районі для реєстрації в спеціалізованій системі. А далі треба чекати погодження.

— Хто має погодити цей документ? 

— Кваліфіковані експерти. Постановою Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2016 року № 580 ‘‘Деякі питання реалізації пілотного проекту з запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру’‘ затверджено тимчасовий порядок взаємодії між територіальними органами державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру на період реалізації пілотного проекту з запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру під час погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки. З сис­теми реєстрації проект землеустрою в електронному (сканованому) вигляді шляхом випадкового відбору потрапляє на розгляд експерта, в будь-яку область України. Саме він і повинен надати висновок — позитивний або негативний (якщо є зауваження до розробника).

Після погодження проекту земле­устрою замовник (у нашому випадку — комунальне підприємство) звертається до територіального органу Держгеокадастру за місцем знаходження земельної ділянки з заявою про отримання витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Проект землеустрою разом з клопотанням про його затвердження подається до Головного управ­ління Держгеокадастру у Херсонській області.

— Це останнє, що треба зробити?

— Останній крок — реєстрація права постійного користування земельною ділянкою у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень на підставі наказу Головного управління Держ­геокадастру про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування та витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Тепер все.

— Дякую за роз’яснення.

Анатолій ЯЇЦЬКИЙ.