Субсидії: кому і скільки? | Печать |
Новости - Общество
01.11.2017 09:33

Розпочався новий опалювальний сезон. У листопаді отримаємо рахунки за опалення. "Новий день" з’ясовував, як зміняться цифри у квитанціях для тих, хто отримує субсидію, та у кого її заберуть.

Як розповіли у департаменті соціального захисту населення Херсонської облдержадміністрації, базові критерії залишилися ті самі. Субсидія призначається, якщо витрати сім’ї на комунальні платежі перевищують 15%. Кожна заява, подана в органи соціального захисту населення, буде розглянута, і на основі двох критеріїв — рівня доходів та суми витрат на оплату житлово-комунальних послуг — буде ухвалене рішення щодо призначення субсидії.
Є нововведення. Головне — автоматичне продовження статусу отримувача субсидії на наступний період. Якщо сім’я вже подавала заяву на отримання допомоги, субсидія на новий сезон буде нарахована автоматично. Винятки стосуються людей, які хочуть оформити субсидію на використання твердого палива, і тих, у кого змінився склад сім’ї. Вони повинні подати заяву і заповнити декларацію про доходи.
Існує можливість отримувати субсидію навіть з боргом за оплату послуг понад два місяці, якщо є документальне підтвердження недавньої оплати або угоди про реструктуризацію боргу. А громадяни, котрі раніше не могли оформити субсидію через відсутність реєстрації, мають можливість повторно звернутися до органів соціального захисту на підставі договору оренди житла, оформленого у довільній формі.
Відтепер покривати субсидіями будуть період з 15 жовтня по 15 квітня. Це нововведення не стосується мешканців багатоповерхівок, а ось у жителів приватних будинків держава забрала місяць опалювального сезону. Раніше субсидія на опалення поширювалася на період з 1 жовтня по 30 квітня.
З’явився ще один нюанс: якщо сім’я живе у дачному кооперативі, але там не зареєстрована, вона може претендувати на субсидію, яку будуть платити з місцевих бюджетів. Також дещо знизилися соціальні нормативи, що призведе до незначного зменшення сум платежів для споживачів без засобів обліку.
Нагадаємо також про те, що на опалювальний сезон 2017—2018 років будуть враховувати доходи громадян за I і II квартали 2017 року. Раніше для процедури нарахування використовувалися дані про доходи за цілий рік. Таким чином, рішення про нарахування субсидії ухвалюється, виходячи з середньомісячного рівня доходів сім’ї за період із січня до червня 2017 року. Підвищення пенсій в рамках пенсійної реформи не вплине на розмір субсидії у цьому опалювальному сезоні, оскільки до уваги братимуть доходи пенсіонерів за I та II квартали 2017 року.
Після закінчення опалювального сезону розмір субсидії порахують знову. Тобто для періоду травень — вересень 2018 року візьмуть доходи сім’ї за III і IV квартали 2017 року. Ці зміни не стосуються тих, хто отримує субсидію на придбання газу в балонах, вугілля та дров.
Принципову позицію уряд має щодо безробітних. Якщо людина працездатного віку не працює, не служить в армії і не вчиться, їй при оформленні субсидії зараховується не більше двох прожиткових мінімумів — 3 248 грн.
Анатолій ЯЇЦЬКИЙ.