Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

У нас з Білоруссю міцні зв’язки
Пресс-клуб "Новый День" Отчеты о конференциях - Пресс-клуб "Новый День" Отчеты о конференциях
06.04.2017 12:07

Про шляхи взаємовигідної співпраці між Україною та Білоруссю, а також про дружні взаємини між регіонами обох держав розповів 29 березня під час візиту на Херсонщину Генеральний консул Республіки Білорусь у м. Одесі Володимир Чехлов. Після робочої зустрічі з головою Херсонської облдержадміністрації Андрієм Гордєєвим Володимир Чехлов дав у «Новому дні» прес-конференцію на тему: «Актуальний стан та перспективи розвитку торгово-еконо­мічних відносин та гуманітарних зв’язків Республіки Білорусь та Херсонської області України». Йшлося про давні зв’язки обох країн, торговельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво, можливості міжрегіональної співпраці, зокрема, започаткування співробіт­ництва Міжнародного аеропорту «Херсон» з білоруською авіакомпанією «Белавіа». Серед пропозицій з білоруської сторони — виконання якісних ремонтів на автошляхах Херсонщини, постачання сумішей та матеріалів для таких робіт. На вигідних умовах кредитування Білорусь може запропонувати тролейбуси для оновлення херсонського міського електротранспортного парку та автобуси. Таку співпрацю вже успіш­но налагодили в м. Дніпрі. Модернізація дерево­обробної галузі в Білорусі дозволяє вивести на український ринок конкурентоздатну продукцію відповідної якості. Зі слів Генерального консула, вже зараз стабільним попитом в Україні користується білоруська побутова техніка «Атлант», яка вийшла на європейський ринок завдяки високим стандартам якості. Активно постачаються в Україну нафтопродукти. Товарообіг між нашими державами за останні 2 роки зріс у 2,3 раза, а от лідером у показниках експорту залишається таки Україна. Вагома його частка — це томати, соуси, олія та продукти від вилучення соняшникової та соєвої олій (шрот), які використо­вуються в Білорусі для вирощування поголів’я великої рогатої худоби. 

Херсонщина пропонує вигідні умови для відвантаження овочів та фруктів завдяки розвитку транспортної інфраструктури, у т. ч. річковими шляхами. Взаємовигідна співпраця можлива і в галузі туризму між обома державами. Тому міжрегіональне партнерство є взаємовигідним. Ринки товарів обох держав вигідно конку­рують один з одним. Серед пріоритетів залишається співпраця в логістичному та транс­порт­ному напрямах (авіа, залізничному, автомобільному та водному сполученні, перевалці вантажів).

Зі слів Генконсула, меж не існує між нашими державами в галузях охорони здоров’я та освіти. Потужний прорив білоруської медицини в сфері трансплантології дозволяє виконувати «складні операції швейцарської якості за білоруськими цінами». Налагоджуються міждержавні обміни фахівців у різних галузях.

Володимир Чехлов назвав корисним продовження та відновлення втрачених зв’язків між містами-побратимами, а також зміцнення їх на рівні діаспор. Важливим аспектом міждержавного спілкування, відкритості, популяризації взаємних зв’язків — економічних, політичних та культурних — прес-секретар Посольства Республіки Білорусь в Україні Герман Пузирний назвав спілкування між засобами масової інформації обох держав.

Олена НЕЧИПУРЕНКО.