Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

«Люди працювали, як раби»
Новости - Криминал
05.05.2016 13:08

6

Масове отруєння на робочому місці працівників агропромислової бази у Каховці 26 квітня набуло розголосу по всій Україні. Людям стало зле під час перебирання цибулі у непровітрюваному приміщенні.

За повідомленням управління з питань цивільного захисту облдержадмінстрації, інцидент стався на базі складу ТОВ «Ге­ліос-1». «На складі перебирали цибулю 170 найманих працівників і працював карбюраторний автокар. Під час роботи люди почали скаржитися на погане самопочуття. Після скарг робітників вивели на свіже повітря та викликали швидку допомогу. Медичні працівники обстежили робітників складу, які зле почувалися, та доставили до центральної районної лікарні 17 чоловік, з них госпіталізовано 12. 5 осіб ретельно обстежено та відпущено додому», — зазначається в повідомленні.

Як розповіла автору цих рядків одна з працівниць, в той день в приміщенні складу не працювала вентиляція. «Ми поскаржилися керівництву на погане самопочуття, але почули у відповідь: «Не прикидайтеся», — говорить вона. За словами керівника слідчого відділу Каховського відділу поліції Валерія Пестрецова, за порушення законодавства про охорону праці, що призвело до тяжких наслідків, уже відкрито кримінальне провадження. «Якщо в ході слідства буде встановлено, що люди там працювали без належно оформлених договорів, у справу будуть вноситися нові дані», — підкреслює він.

На момент підготовки матеріалу причина отруєння ще не була встановлена. Потерпілих доставляли до лікарні з попереднім діагнозом — отруєння вуглекислим газом або хімікатами. Двоє з них на момент потрапляння до реанімації були у тяжкому стані.

Свою версію інциденту озвучив міський голова Каховки Андрій Дяченко. «Люди, які працювали на той момент в складському приміщенні, були, як раби. 170 чоловік там були зайняті нелегально, — прокоментував він під час сесії міськради 28 квітня. — Нині ми збираємо всю інформацію. Керівництво ж цього підприємства намагається будь-яким чином уникнути відповідальності і перекласти провину на інших».

Додамо, що директором ТОВ «Геліос-1» є Юрій Горстка — депутат Херсонської обласної ради 6-го скликання від Партії регіонів і член викон­кому Каховської міськради 6-го скликання.

Олег БАТУРІН.