23.03.2017 13:42

Sport

Друга ліга

Перемогли лідера!

Розпочинати весняну частину першості "Миру" довелося матчем з лідером — кременчуцьким "Кременем". І треба зазначити, що горностаївці доволі несподівано впевнено переграли своїх опонентів з рахунком 3:1!

Команди активно розпочали матч. М’яч майже не за­тримувався в середині поля. Але до небезпечних моментів справа не доходила: майже кожна передача на загострення не знаходила свого адресата. Коли не йде комбінаційна гра, досить грізною зброєю можуть стати удари здалеку. Першим це збагнув хавбек господарів Олександр Боровик. І не прогадав, наважившись на 22-й хвилині на постріл метрів з 25. Удар ви­йшов класним, і «шкіряний» затріпотів у лівій «дев’ятці» — 1:0!

Проте досить швидко «Кремінь» відігрався. На 26-й хвилині у гостей пройшла атака правим флангом, в результаті якої Богдан Бичков націленою подачею знайшов голову Олександра Горвата, і рахунок став 1:1. За 4 хвилини футболісти з Полтавщини ледь не вийшли вперед. На щастя, Сергію Степанчуку не вистачило майстерності при добиванні, і «шкіряна куля» полетіла вище воріт.

Відчувши смажене, горностаївці додали в активності, і кінцівка тайму була повністю за ними. На 37-й хвилині Володимир Шваб після проникливої передачі Романа Фатія ви­йшов сам на сам з Віталієм Онопком, але, знаходячись під гострим кутом, надто зблизився з воротарем і не зміг його переграти. На 45-й хвилині Шваб проривається лівим флангом, небезпечно прострілює, і захисник, рятуючи ситуацію, ледь не зрізав «смугастого» у власні ворота. Кутовий. Іде подача в район 11-метрової позначки,  м’яч виноситься за межі штрафного майданчика, але на підборі перший Дмитро Хорольський. Він чудовим ударом не залишає жодного шансу Онопку — 2:1!

Другий тайм став немов би продовженням першого. «Мир» нагнітав, і оборона гостей знову дала збій. На 57-й хвилині горностаївці поблизу правої бровки заробили стандарт. Денис Бондаренко навісив в штрафний майданчик, а там краще за всіх зорієнтувався Максим Шмиголь і головою переправив м’яч у ворота — 3:1!

Тренер гостей Сергій Ященко іде ва-банк, роблячи одна за одною одразу 3 заміни. Але єдине, чого він зміг добитися, так це створити деякий тиск на захист мирян. Господарі ж, ловлячи раз-у-раз гостей на контратаках, могли мінімум ще двічі збільшити рахунок. Спочатку Іван Доценко вивіреним пасом зі своєї половини поля виводить у прорив Шваба, той обіграв Євгена Кравчука і вже вибігав на рандеву з воротарем, проте захисник лише ціною червоної картки (фол останньої надії) зупинив нападника. В компенсований час майже ідентичний момент виник у Олександра Томенка, але цього разу дуель виграв голкіпер.

А ось Новокаховска «Енергія» у дебютному турі програла на виїзді «Тепловику-Прикарпаття» з рахунком 1:3. Єдиний гол за новокаховчан вже у компенсований арбітром час забив Роман Бочак.

Херсонському «Кристалу» дали ще трохи часу на вирішення своєї подальшої долі. Його гру з одеською «Жемчужиною» перенесено.

Олександр РОЖОВЕЦЬ.

Футзал

У плей-офф з другого місця

Київський «ХІТ» так і не програв жодного матчу на першому етапі регулярного чемпіонату України з футзалу серед команд екстраліги. В останньому турі змагань херсонський «Продексим» вдома прагнув хоч раз засмутити столичну команду і спокійно фінішувати на другому місці турнірної таблиці, незважаючи на результати своїх конкурентів у паралельних зустрічах. Але суперник за­слуговував як мінімум не програти у цьому протистоянні. «ХІТ» виглядав куди гостріше за нашу команду — декілька разів кияни влучали в стійку, а коли, здавалося, м’ячу нікуди діватися, виручав господарів голкіпер Кирило Ципун.

У підсумку 0:0 — доволі рідкісний результат для футзалу, якого, як виявилося, було достатньо для того, щоб «Продексим» все ж посів друге місце перед плей-офф матчами. У нього 32 очки. Київський «ХІТ» абсолютний лідер — 46 очок. На третьому місці — львівська «Енергія», що має 31 очко.

Суперником «Продексима» на першій стадій плей-офф (1/4 фіналу) став хмельницький «Колос» (сьома команда чемпіонату). Клуб Ігоря Москвичова перший матч цього протистояння проведе на виїзді 25 березня.

Футбол

Суперкубок у «Каховки»

Переможець чемпіонату області минулого сезону  (і володар кубка Херсонщини-2016) «Колос» із Хлібодарівки Чаплинського району та срібний призер цих змагань СК «Каховка» зустрілися в очному протистоянні на херсонському стадіоні зі штучним покриттям, аби розіграти суперкубок. Зі стартового свистка арбітра ініціативою заволоділи хлібодарівці. І так було до 29-ї хвилини, коли каховчани здорово провели комбінаційну атаку, яка розпочалася ще з їхньої половини поля. Її не менш ефектно завершив Юрій Ком’ягін обвідним ударом у дальній від голкіпера кут воріт — 1:0. Вже за 6 хвилин СК «Каховка» подвоїла свою перевагу. Прутконогий Владислав Жовко втік на побачення з голкіпером і закинув тому м’яч за комірець — 2:0. На 40-й хвилині знову швидкий Жовко втікає від опонента і робить дубль, а це — 3:0. Здавалося, інтрига вмерла вже у першому таймі, але в наступній атаці хлібодарівці заробили право на 11-метровий удар. Його чітко реалізував Кирило Маркітан — 3:1. Після перерви красивого футболу було значно менше, як і голів. «Колос» зусиллями Євгена Соколана скоротив відставання до мінімуму, але на більше сил уже не вистачило. Отже, 3:2 — володар суперкубку області СК «Каховка».