“Чи залишиться лікарня у Каховці — під великим питанням”
“Адже поруч великий конкурент — Нова Каховка”.
Не колегами та партнерами, а конкурентами одне для одного з 1 січня 2020 року стануть районні та міські лікарні області. Про те, чим це загрожуватиме для Каховки і Каховського району йшла мова на нараді з питань діяльності місцевих медичних закладів, що була проведена за ініціативи керівництва райдержадміністрації.
— Після медичної реформи та децентралізації в Каховській центральній районній лікарні все залишиться для обслуговування жителів громади. Проте вже зараз варто замислитись над тим, як вона конкуруватиме з іншими лікарнями Херсонщини. В першу чергу необхідно вирішити питання з реконструкцією приймального відділення ЦРЛ. Ціна цього питання — біля 3 млн. грн. Тут не обійтись без допомоги Каховської міськради, для чого ми вже зараз просимо ці кошти. Потім буде вже пізно. Інакше наша ЦРЛ ризикує не отримати статус лікарні інтенсивного лікування другого рівня, а всі пацієнти міста та району з 2020 року отримуватимуть направлення для лікування тих же сердцево-судинних захворювань до Нової Каховки. І саме Нова Каховка отримуватиме кошти за всіх цих пацієнтів, — пояснив голова РДА Валерій Салтиков.
— Чи залишиться лікарня у Каховці, якщо її не розвивати — під великим питанням. Адже у нас поруч великий конкурент — Нова Каховка, де є повне порозуміння між керівництвом міста та депутатським корпусом. Проблемою тут є те, що наші лікарні знаходяться в критичній близькості одна до одної. А як заявив під час нещодавнього візиту до нас заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк, серед таких лікарень вистояти зможуть лише ті, що надаватимуть більшу кількість медичних послуг. Менш успішним загрожує закриття, — додала директорка комунального некомерційного підприємства “Каховська ЦРЛ” Олена Мазур.
Особливо гостро питання роботи каховської лікарні постало після придбання для неї нового комп’ютерного томографу. Оскільки кошти на це з бюджету Каховської міськради виділяти відмовились, районне керівництво попередило, що жителі міста, на відміну від більшості жителів району зможуть користуватися томографом лише на платній основі. Це викликало хвилю обурення серед каховчан та “обмін люб’язностями” між керівниками міськради та РДА.
“Абсолютно безглуздим та маніпулятивним” назвав рішення районних колег міський голова Андрій Дяченко. “Ми не виставляли умов, коли виділяли більше 4 млн. грн. на обладнання для лікарні та коли купляли обладнання для рятувальників, які гасять пожежі по всьому району. Ділити людей на своїх/чужих нерозумно”, — заявив він, висловивши сподівання, що після завершення реформи децентралізації та утворення Каховської ОТГ усі подібні питання зникнуть самі по собі.
Безглуздим пов’язувати децентралізацію та питання медицини вважає голова РДА Валерій Салтиков:
— Районна влада піклується про надання якісних медичних послуг мешканцям району. Тож цілком логічно, що піклуватися про якість життя мешканців міста Каховки мусить влада міста. Дивна логіка — не вкладати кошти в розвиток, чекаючи поки все [завдяки децентралізації] дістанеться задарма. Адже ми тільки втратимо час та занедбаємо лікарню, не спромігшись зробити її більш конкурентноспроможньою, — заперечив він.
— Завдяки придбанню комп’ютерного томографу наша лікарня залишила далеко позаду всі інші районні лікарні області. Проте цього не достатньо, — попередила директорка ЦРЛ Олена Мазур.
За словами Олени Мазур та Валерія Салтикова, необхідно вже зараз замислитись над тим, як Каховці залучати медиків, оновлювати відділення лікарні, закупляти нове обладнання.
Поки ж тут шукають спільну мову у цьому питанні, інші громади почали переманювати з Каховки лікарів, пропонуючи їм кращі умови. Приміром, одного медика центральна районна лікарня втратила через те, що у Зеленому Поді йому надали житло.
— Ця жінка-терапевтка житиме у нас зі своїм чоловіком-лікарем. Вона працюватиме у нас, а він — у Каховці, — пояснила голова Зеленопідської ОТГ Галина Лобунько. — В нашій громаді довгий час були проблеми з медичними кадрами. Для її вирішення ми придбали їм будинки та квартири. Тепер маємо трьох нових лікарв, в тому числі з інших областей України. Будуємо нову амбулаторію, відкриваємо пункт екстренної медичної допомоги. Крім житла ми надаємо їм достойну зарплату. Приміром, завідуючий амбулаторії отримує 20 тис. грн., фельдшери — 7 тис. грн. Укомплектували медичний заклад усім необхідним. І всього цього виявилося достатнім, щоб усі питання з кадрами та медичним обслуговуванням населення були вирішені.
Олег БАТУРІН.
Фото автора.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал