До реформи позашкільної освіти в Каховці поки не готові
«Побачене тут справило на мене дуже гнітюче враження».
Не готовими до реорганізації позашкільних закладів в єдиний Центр позашкільної освіти виявились у Каховці. До такого висновку під час свого візиту до міста дійшла начальниця управління освіти і науки Херсонської облдержадміністрації Ірина Дробиш. Вона також побувала у Новій Каховці, де чималий резонанс викликало питання створення на базі колишньої школи №4 академічного ліцею «Спектр».
— Я побувала в освітніх закладах у Каховці, поспілкувалася з їхніми співробітниками і дещо з побаченого тут справило на мене дуже гнітюче враження. Приміром, школа №6, яка є єдиною в цьому великому районі міста. Діти тут, на жаль, узагалі не охоплені ніякими позашкільними гуртками. Там є гарна спортивна база, де можна було б створити філію Дитячо-юнацької спортивної школи. Щоб у вільний час там могли займатися діти. Там же можна було б створити філію майбутнього Центру позашкільної освіти, — розповіла Ірина Дробиш.
За її словами, сама ідея реорганізації закладів позашкільної освіти в єдиний центр – гарна. Проте в ній ніяк не враховані інтереси дітей з Чорноморівки, Роздольного, Малокаховки і Коробків, які вже восени увійдуть до складу Каховської ОТГ.
— Каховському управлінню освіти варто було б починати з програми розвитку дошкілля. Тим більше, що частково мережу гуртків – приміром, патріотичного спрямування — можна розширити за рахунок освітньої субвенції. Натомість кошти місцевого бюджету можна було б спрямувати на гуртки художньо-естетичного напрямку. Я побачила, що в мікрорайоні Свєтлово діють платні хореографічні гуртки. Чому їх не зробити безоплатними для дітей, приміром, із малозабезпечених родин? Є куди розвиватися і станції юних натуралістів, де могли б працювати вчителі географії або біології. Відвідування СЮН для дітей не повинно обмежуватись лише годуванням тварин. Треба розвивати й інші напрямки, — сказала Ірина Дробиш.
Шокував начальницю управління освіти і науки ОДА каховський інклюзивно-ресурсний центр для дітей-інвалідів.
— Як можна було відкрити такий заклад на другому поверсі в двох кабінетах, один із яких займають співробітники центру? Тож я порадила каховчанам поїхати до Берислава або Нової Каховки і подивитися, як такі центри працюють там, — поділилась Ірина Дробиш.
Найближчим часом вона пообіцяла ще раз завітати до Каховки, щоб вивчити питання створення ліцею. Також воно є актуальним і для Нової Каховки.
— В цьому місті створюють ліцей на базі колишньої школи №4, але поки в Україні відсутнє типове положення про такі заклади. Тому до мене почали надходити скарги від незалежних профспілок на те, що там робиться щось незаконне. Ми домовились з керівництвом Новокаховської міськради зустрітися з усіма сторонами і спробувати дійти до якогось спільного рішення, — сказала Ірина Дробиш.
Олег БАТУРІН.
Фото Фейсбук/Освіта Каховки.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал