Доплату за ризик заслуговують педагоги Херсонщини
З-поміж інфікованих коронавірусом на Херсонщині вже з’явилися й діти шкільного віку. А це означає, що небезпека зараження чатує на інших хлопців та дівчат, котрі разом з ними відвідували уроки, а також на вчителів, котрі ці уроки вели. Тож у освітянській профспілці виступають за те, аби їх захистити, бодай застрахувавши здоров’я та життя. «Звернення з цього приводу вже відправили і до Верховної Ради, і до Кабінету міністрів України. Така підтримка стане у пригоді – адже в нинішніх умовах педагоги ризикують не менше, ніж лікарі», — каже голова обласного комітету профспілки працівників освіти і науки Людмила Кучерява.
Звісно, страхові кампанії укладати договори з вчителями безкоштовно не будуть – їм же з чогось треба платити винагороду у випадку настання страхового випадку. Тому гроші на укладання таких угод могли б надати держава, обласна, районні, міські ради чи ОТГ, залежно від того, у чийому підпорядкуванні знаходяться навчальні заклади. Дехто в органах місцевого самоврядування вже зараз шукає джерела фінансування для такої програми. «У селах, які входять, які входять до складу нашої ОТГ, п’ять дитсадків та три загальноосвітні школи, з них одна опорна. Ми вже підрахували, що на страхування життя та здоров’я дев’яноста працівників потрібно близько ста тисяч гривень. Можливо, в поточному році таких резервів не знайдемо, але на наступний рік у бюджеті передбачимо обов’язково», — зазначила голова Зеленопідської об’єднаної територіальної громади Галина Лобунько.
Хоча самі педагоги упевнені: медичне страхування для освітян вже давно треба впроваджувати. Або ж шукати якісь альтернативні варіанти їх підтримки. Адже винаходити щось у цьому плані не треба – є вже існуючі рішення. «Я обома руками за медичне страхування. Але хочу нагадати про те, що в Україні вже кілька років діють лікарняні каси. Я особисто до такої каси сплачую один відсоток від заробітку. Коли мав нещастя захворіти, зателефонував, і мені від цієї каси просто до лікарні принесли дві торбини ліків вартістю чи не більше, ніж я туди внесків перерахував, — продовжує директор гімназії № 3 Херсона Олексій Петров. – До чого я веду? Чи це медичне страхування, чи лікарняна каса – не суть важливо. Головне, аби існування таких форм підтримки педагогів було постійним, а не тимчасовим явищем – реакцією на вибори, чи на епідемію коронавірусу, чи на те й те, разом узяте».
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал