Дитячі оздоровниці Херсонщини готуються до відкриття
Уряд змилостивився над дитячими оздоровницями в Україні. Їм з певними пересторогами, але дозволили приймати школярів уже з 30 липня. Та найгірше вже сталося: два канікулярні місяці з трьох пішли «собаці під хвіст». І власники деяких таборів просто втомилися чекати «зеленого світла», перепрофілювавшись на хостели чи сімейні пансіонати. В інших усерйоз розмірковують: а чи взагалі варто відкриватися, набираючи персонал, перезапускаючи інфраструктуру, аби пропрацювати всього місяць?
Для комунальних закладів відповідь на це нетривіальне питання однозначна – варто. Адже головна мета їх роботи не отримання прибутку, а оздоровлення дітей. «Щойно надійде документальне підтвердження дозволу на роботу чотирьох наших дитячих таборів, і вони відчинять двері для хлопців та дівчат. Гроші для цього в бюджеті передбачили. Хоча єдиний місяць роботи – це всього дві зміни по чотирнадцять днів. Встигнемо оздоровити лише близько тисячі школярів, а планували, що за літо табори приймуть не менше трьох тисяч», — констатує начальник управління освіти Херсона Юрій Ніконов.
Втім, приватні, а не комунальні чи державні дитячі оздоровниці також не дуже сподіваються на прибутки. «Якщо буде можливо приймати малечу тільки в серпні – будемо її приймати. На якісь особливі прибутки вже не сподіваємося, але хотілося б встигнути заробити на зарплату й утримання комплексу до наступного літа. Хотілося б, щоб воно було кращим, ніж нинішнє», — каже директор оздоровчого центру «Прибережний» Ігор Панфьоров.
Порівняно із звичайними дитячими таборами, «Прибережний» має певну перевагу. Адже він є базою олімпійських видів спорту. І навіть коли діти не мали змоги тут відпочивати, він приймав дорослих учасників тренувальних зборів з футболу й легкої атлетики – гостей з Києва, Харкова, Дніпра. Їх було близько сотні. Порівняно з тим, що центр розрахований на шістсот місць, це небагато, але «середньостатистичні» оздоровниці для школярів і такого заробітку у червні-липні не мали. Тож у них розрахунок тільки на те, що в «оксамитовий сезон» сюди приїде якнайбільше юних курортників. І платня за путівки, отримана у серпні, дозволить «втриматися на плаву» й принаймні не збанкрутувати.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал