В Україні планують оподаткувати криптовалюту: що чекає на ринок після війни

Парламент готує законодавчі зміни для легалізації криптовалютного ринку.

29 Червня 2024
1 хв читання
585 переглядів

Оподаткування криптовалюти та інших віртуальних активів розглядається на післявоєнний період, про це повідомляє NewDay.Kherson з посиланням на заяву народного депутата Ярослава Железняка. 

Оподаткування крипти й інших віртуальних активів розглядають на післявоєнний період. Драфт закону про легалізацію крипти НКЦПФР та НБУ мають намір розробити за допомогою МВФ і представити вже до кінця грудня,

зазначив нардеп.

Железняк додав, що на післявоєнний період планується також реформа оподаткування промислових викидів і перегляд оподаткування видобувних галузей.

Нагадаємо, що у вересні 2021 року Верховна Рада майже легалізувала ринок криптоактивів, ухваливши довгоочікуване рішення для галузі, в якій щороку обертаються десятки мільярдів доларів. Проте проголосований закон не набув чинності, оскільки парламенту ще потрібно визначити, як правильно оподатковувати операції з криптовалютою.

Оподаткування криптовалюти в Україні відкладено до закінчення війни.
Оподаткування криптовалюти в Україні відкладено до закінчення війни. Фото: t.me/yzheleznyak

На даний момент перед депутатами «лежать» два законопроєкти, які можуть остаточно легалізувати крипторинок. Окрім запровадження податків, закон має створити умови для виходу криптоінвесторів та учасників ринку з тіні. Хоча Україна входить до списку країн з найбільшими обсягами транзакцій з криптоактивами, цей ринок досі поза законом.

У листопаді 2023 року в парламенті зареєстрували довгоочікувані зміни до Податкового кодексу, необхідні для остаточної легалізації ринку криптоактивів. Проте є ризик, що зібрати ці податки не вдасться, якщо закон запровадить складну процедуру адміністрування, яка разом з недосконалою судовою і правоохоронною системами може відлякати потенційних інвесторів.

До речі, нещодавно Україна розпочала масштабну приватизацію державних підприємств для покриття бюджетного дефіциту.

Вийти з мобільної версії