На території колишнього Каховського водосховища дослідники зафіксували значне перевищення гранично-допустимих концентрацій важких металів у ґрунті. Про це повідомляє Українська природоохоронна група у своєму дослідженні, пише NewDay.
“У 94% проаналізованих зразків виявлено перевищення норм концентрації важких металів. Найбільше забруднення спричиняють миш’як (As), свинець (Pb), стронцій (Sr) та цинк (Zn), рівень яких перевищує гранично-допустимі концентрації у 7-17 разів”, – зазначають експерти.
Науковці підкреслюють, що лужне середовище ґрунтів поки що обмежує міграцію токсичних елементів, однак сприяє їхньому накопиченню. Це може призвести до потрапляння шкідливих речовин у харчовий ланцюг, особливо на територіях, які в майбутньому можуть бути заселені або використовуватися для сільського господарства.
“Особливу загрозу становлять рухомі форми металів, які здатні активно переходити у рослини, створюючи ризики для екосистеми”, – додають у дослідженні.
Екологи наголошують, що дно колишнього водосховища зараз є зоною екологічного лиха. Водночас вони підкреслюють, що й за часів існування водосховища ситуація з забрудненням була небезпечною, проте її не обговорювали.
“Сьогодні можна впевнено сказати, що рівень забруднення важкими металами унеможливлює сільськогосподарське використання цих територій. Однак це не перешкоджає відновленню природних екосистем. На ділянках з вищим вмістом органічних речовин вже активізуються процеси ґрунтоутворення”, – зазначено у звіті.
Нагадуємо, раніше ми писали про те, що фотографія з Асканії-Нова потрапила до десятки найкращих фото України 2024 року.
Немає коментарів. Будьте першим, хто прокоментує