Каховка зустрічала краєзнавців з усієї України
Науково-практична краєзнавча конференція відбулася вже втретє.
Гості з Запорізької, Миколаївської, Хмельницької, Житомирської, Кіровоградської областей, а також із різних районів Херсонщини і Києва стали учасниками третьої конференції “Минуле і сучасність: Таврія. Херсонщина. Каховка”. Вона пройшла 14 і 15 вересня за ініціативи Каховської міськради під егідою Херсонської обласної організації Національної спілки краєзнавців України в партнерстві з Новокаховським гуманітарним інститутом Університету “Україна” та Каховським історичним музеєм.
— Цього разу конференція була приурочена до сторіччя проголошення незалежності Української Народної Республіки, 95-річчя створення Каховського району, 150-річчя виникнення Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка і 145-річчя заснування Наукового товариства імені Шевченка, — розповів ініціатор проведення заходу, начальник управління освіти Каховської міськради, кандидат педагогічних наук Михайло Гончар. — Дуже цікавими були доповіді кандидата історичних наук Олексія Макієнка “Земське самоврядування та гетьманська адміністрація на Херсонщині в 1918 р.: проблеми взаємовідносин”, новокаховського краєзнавця Анатолія Неділька “Виноградарство і виноробство Каховщини у ХІХ – на початку ХХ ст.: на перехресті інтересів держави і громади”, завідуючої Каховським історичним музеєм Світлани Сидьолкіної “Міфи громадянської війни. Дмитро Карбишев і військово-інженерні укріплення Каховського плацдарму” та інших учасників.
Як наголосив у вітальному слові відповідальний секретар Національної спілки краєзнавців України, к. і. н. Володимир Дмитрук, цінність цієї конференції полягає у тому, що вона ініційована і підтримується місцевою владою, проходить не в обласному центрі, а у звичайному місті і змогла стати потужним комунікаційним майданчиком для місцевих краєзнавців.
У пленарній частині науковцями Херсонського державного університету Вадимом Яровим та к. і. н Єгором Сидоровичем був презентований проект розвитку активних видів туризму “Мандруймо Херсонщиною”. Дослідник із Новотроїцького Артем Горобець познайомив слухачів зі своїм “Топонімічним словником Новотроїцького району”, а краєзнавиця з Горностаївки Олена Ташкінова продемонструвала власне видання “А колись було…”, випущене з нагоди 230-річчя селища.
Другий день конференції пройшов у Горностаївці. Її учасники ознайомились з досвідом місцевого краєзнавчого та етнографічного музеїв. “Ми вдячні, що ви відвідали наше селище. Приїжджайте ще до нас, будемо раді поділитися досвідом!” — зазначив селищний голова Дмитро Ляхно.
Від візиту до Горностаївки учасники конференції були в захваті. Вони охоче ділилися своїми враженнями у соцмережах і підкреслили, що за кількістю унікальних експонатів селищний музей народної творчості та побуту справді не поступається великим етнографічним музеям України!
Олександр ПІТОЄВ.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал