9 травня за новим стилем Православна церква в Україні вшановує кількох святих. Найважливіша подія цього дня — перенесення мощів святителя Миколая Чудотворця з Мир Лікійських до італійського міста Барі, пише NewDay. Це сталося у 1087 році, коли християни намагалися зберегти святиню від турецького вторгнення. Нині мощі Миколая перебувають у базиліці Святого Миколая в Барі.
Також цього дня згадують мученика Христофора, який, за однією з легенд, ніс на плечах самого Христа у вигляді дитини, та преподобного Шіо Мгвимського — грузинського подвижника, що заснував монастир у печері. Ще одним вшанованим святим є преподобний Йосип Оптинський — подвижник XIX століття, який народився на території сучасної Луганщини та став духовним наставником багатьох монахів.
Іменини 9 травня: кого сьогодні вітають
Цього дня свої іменини святкують чоловіки на ім’я Микола та Йосип.
- Ім’я Йосип має єврейське походження і означає «Господь додасть».
- Ім’я Микола походить із грецької мови і трактується як «переможець народів».
Народні традиції на свято Весняного Миколая
У народному календарі 9 травня відоме як Весняного Миколи або Теплого Миколи, на відміну від Зимового Миколи, якого вшановують 6 грудня. Про цей день говорили:
«До Миколи не сівай гречки і не стрижи овечки».
Вважалося, що від цього дня починається справжнє тепло, тому розпочинали стрижку овець і саджали пізні культури. Також існує чимало народних прикмет:
- саджати картоплю на Миколи — до доброго врожаю;
- після Миколи баштан не вродить;
- до цього дня заборонялося купатися у відкритих водоймах.
Гуцульські традиції на Теплого Миколи
Особливо урочисто цей день відзначають гуцули. Вони організовують традиційну полонинську ходу, під час якої виганяють худобу на полонини. Попереду йде старший пастух, за ним — трембітарі, потім стадо, а замикають ходу мешканці села. На місці випасу розпалюють багаття та проводять ритуальне доїння овець.
Що не варто робити 9 травня
Цьогоріч свято припадає на п’ятницю, тому згідно з християнськими правилами — це пісний день. Вірянам слід утримуватися від м’ясних і молочних продуктів.
У цей день не можна:
- сваритися, сперечатися, лаятись;
- обманювати чи поширювати плітки;
- займатися важкою фізичною працею;
- нехтувати молитвою та відвідинами церкви.
Нагадуємо, раніше ми писали про пам’ятні дати, церковне свято та традиції 8 травня.
Немає коментарів. Будьте першим, хто прокоментує