Наслідки «титанової атаки» на Херсонщині вивчає робоча група
Яку шкоду завдали Херсонщині викиди кримського «Титану», наразі з’ясовує робоча група, зібрана в екстреному порядку. Тимчасовий орган очолив заступник міністра екології та природних ресурсів України Віктор Вакараш. Бригада експертів з низки контролюючих інстанцій вчора побувала у двох прикордонних районах Херсонщини — Каланчацькому і Чаплинському, де мешканці скаржаться на різке погіршення самопочуття. На місці відібрали проби грунту, води та повітря, а також кислотного нальоту, який з’явився на парканах та техніці. Зразки відправили до Харківського наукового інституту. Щоправда, результати лабораторних досліджень стануть відомі не раніше, ніж за тижні, технологія аналізу потребує часу.
«Ми взяли проби передусім з кислотонакопичувача, частина якого розташована на території Херсонщини. Якщо з’ясується, що склад речовин, взятий у селах, схожий, значить, це випаровування з кислотонакопичувача, якщо буде інша табличка Мендєлєєва, значить, то прямі викиди з заводу «Титан». Але за розою вітрів — на 99,9% це викиди заводу «Титан», від його прямої господарської діяльності саме зараз», — зазначив голова ОДА Андрій Гордєєв.
Також очільник області завірив, що немає жодної потреби в евакуації мешканців населених пунктів, розташованих по сусідству з «Титаном», бо, мовляв, ситуація з забрудненням повітря у Каланчацькому та Чаплинському районах далеко не критична, нікого з місцевих мешканців у зв’язку з викидами не госпіталізовували. У разі ж необхідності дітей з прикордонних районів готові прийняти на морських курортах області, де оздоровчі заклади сезон ще не закривали. Також, за словами голови ОДА, Херсонщина готова взяли на лікування та реабілітацію малечу з окупованого Криму, яка постраждала від «титанової» атаки.
Марина САВЧЕНКО.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал