Нова Каховка відсвяткувала День міста
28 вересня наймолодше місто обласного підпорядкування в Україні вже в статусі ОТГ відзначило свою 67 річницю.
Зі встановлення національного рекорду України розпочався святковий марафон у Новій Каховці. Спеціально до Дня міста тут вирішили неординарно представити бренд Нової Каховки, який вирішили створити з людей просто на центральній площі.
— У нас були дуже суворі правила. Але Нова Каховка з усіма ними справилась на відмінно! У експертів не було жодного зауваження щодо встановлення рекорду «Найбільший логотип міста, викладений з людей». Ми маємо 219 учасника цього рекорду – а це навіть більше, ніж заявляли організатори. Тому віднині це вважається досягненням усієї України. І саме на цей рекорд будуть орієнтуватися ті, хто захоче його побити, — визнала керівниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова.
Як розповів міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко, ініціатором рекорду став директор комунального підприємства «Агенція регіонального розвитку» В’ячеслав Костенюк. Задумом була промоція нового бренду Нової Каховки як «міста тисячі джерел».
— Тепер справа залишилась «за малим» — встановити ще й рекорд по кількості народжених за рік дітей. Батьки, постарайтесь будь ласка! – напівжартома звернувся до земляків міський голова.
«Ви теж наші, ріднесенькі!»
Вже не на правах гостя, а повноцінного члена громади взяли участь у святкуванні Дня міста представники Веселівської сільради Бериславського району. Днями вони отримали остаточні погодження щодо приєднання до Новокаховської ОТГ. Для завершення процедури їм залишилось провести одну сесію сільради.
— На ній складе повноваження наш депутатський корпус, — розповіла Веселівський сільський голова Людмила Аннас. – Нині ми ведемо перемовини щодо бюджету громади на 2020 рік, надали всі дані, пропозиції щодо потреб нашого села. Я переконана, що ми й надалі працюватимемо однією спільною командою і що на нас очікує гарне майбутнє!
— Веселе дуже органічно вписалось до нашої об’єднаної територіальної громади. Навіть не сумнівайтеся, що ви теж наші, ріднесенькі! – запевнив жителів села Володимир Коваленко.
В новому статусі брали участь в урочистостях і представники Дніпрян, які наприкінці минулого року увійшли до складу Новокаховської ОТГ і Райської сільради, яка зараз теж перебуває в процесі приєднання. Наступними за ними збирається приєднатися Козацька селищна рада Бериславського району. Після цього, за словами міського голови Нової Каховки, їх ОТГ має всі шанси стати найкращою громадою півдня України.
Вічно молоде місто
Напередодні свята керівництво міста дуже переживало, щоб народним гулянням і урочистостям не завадив дощ.
— Щоб не було дощу, я вчора ввечері 12 разів прочитав «Отче наш». Я часто звертаюсь до Господа Бога, бо без його поради і підтримки нічого не вийде. Але я впевнений у наших майбутніх річницях – і в шістдесят дев’ятій, і семидесятій, і сотій, — зізнався Володимир Коваленко.
Разом із ним на святковій сцені новокаховчан привітали члени великої делегації з міста-побратима Дрогобича Львівської області та інші гості.
— Нова Каховка – це вічно молоде, неповторне місто, справжня перлина Херсонщини, — звернувся до винуватців свята голова Херсонської облдержадміністрації Юрій Гусєв. – Хочу побажати вам залишатись на передовій розвитку, бути натхненними і мати наснагу, щоб рухати своє місто вперед. Щоби ми разом кожного дня робили Нову Каховку процвітаючою, а Херсонщину – найкращою областю України!
Голова ОДА вручив почесні грамоти директору Новокаховської дитячо-юнацької спортивної школи Петру Бойку, директору КП «НК Екосервіс» Василю Нікуліну, директору з виробництва ТОВ «Завод крупних електричних машин» Олексію Філатову, завідувачу відділення інтенсивної терапії міської лікарні Юрію Чугуєву. Подяки голови ОДА отримали керівник театру юного глядача Новокаховського палацу культури Анатолій Лазарєв і керівник народного оркестру народних інструментів Василь Яротник.
Не з порожніми руками завітав на свято й народний депутат України Ігор Колихаєв.
— Наше чудове місто з красивим архітектурним ансамблем, чистими вуличками, затишними двориками все більше приваблює туристів. Але основна його цінність – це люди, які живуть в цьому місті, зі здоровими поглядами на життя, чистими думками. Я хочу, щоб тут завжди лунав дитячий сміх, щоб діти зустрічали своє прекрасне щасливе дитинство, молодь зустрічала перше кохання, а літнє покоління раділо своєму життю, — зазначив Ігор Колихаєв.
Надіслав привітання місту-побратиму мер Ланчхутського муніципалітету Алєксандр Саришвілі (Грузія). «Ми продовжуємо спільну роботу вже багато років, і пишаємося нашими досягненнями в економіці та культурі. Від усієї душі бажаю вам щастя, здоров’я, радості, оптимізму!» — написав пан Саришвілі.
«Друг мого друга – мій друг»
Поки на центральній площі тривало фольклорне свято «Новокаховське подвір’я» на міському пляжі повним ходом йшли змагання на кращу юшку. Переможцем у них стала команда «Старички — туристи» під керівництвом Юрія Коваленка.
— Такої юшки, як вони варять, ви більше ніде не спробуєте! – запевнив нас екс-міський голова Нової Каховки Вадим Мерзлов.
За словами Юрія Коваленка, юшка разом із пловом є його «коронними блюдами», які він часто готує вдома.
— Я просто беру рибу, цибулю і картоплю, додаю лавровий лист, сіль і перець, а в кінці трошки кропу та петрушки. Більше нічого. І ніякого часнику, який перебиває аромат риби, — поділився секретом кращої юшки Юрій.
Родзинкою Дня міста стала парусна регата, виступ духового оркестру Військово-морських сил з Одеси, а також виступи колективів з Дрогобича.
— Для нас великою честю було привезти до Нової Каховки свої колективи. Подібна взаємодія на рівні культури найбільше зближує людей, — розповів начальник відділу культури та мистецтв Дрогобицької міськради Олег Яводчак.
– Ми привезли до вас народний аматорський ансамбль народного танцю «Верховинка» Дрогобицького Народного дому ім. І. Франка та нашого маестро, акордеоніста Василя Клепача — ми вважаємо його музикантом, який на голову вищий за Яна Табачника. Проте це – лише початок. Думаю, що вже наступного року ми приїдемо до Нової Каховки ще більшою командою і покажемо вам наш театр на ходулях, вогняне шоу, театр тіней та гурт автентичного співу.
— Ми проїхали більше тисячі кілометрів, щоб дістатись Нової Каховки. Може здатися, що це далеко, але насправді – дуже близько. Так, від Дрогобича значно ближче до Відня чи Кракова, але ріднішою і теплішою для нас є саме Нова Каховка, — зізнався міський голова Дрогобича Тарас Кучма.
За його словами, Нова Каховка стала першим містом-побратимом Дрогобича в Україні. А в найближчому майбутньому Дрогобицька міськрада планує організувати фестиваль «Друг мого друга – мій друг», метою якого стане об’єднання міст-побратимамів Дрогобича, серед яких є міста в Польщі, Італії, Латвії, Хорватії, Південній Кореї, США, Словаччині.
— Переконаний, що Нова Каховка змогла б завдяки цьому відкрити новий спектр взаємопраці, — додав Тарас Кучма.
«Ми зробили місто кращим»
— День міста для мене це не лише привід привітати всіх зі святом, а й можливість показати наші досягнення, розповісти про наш заклад. Але найдорожчим для мене є любов учнів, — поділилась директорка Новокаховського електротехнічного ліцею Олександра Карпенкова.
Незадовго до відзначення Дня міста саме її міськрада вирішила нагородити найвищою нагородою в громаді – відзнакою «За заслуги перед містом». «Олександра Василівна не просто очолює цей навчальний заклад. Вона живе долею кожної дитини, яка там навчається. І це не просто слова», — пояснив Володимир Коваленко.
— Кожного року наприкінці вересня місто збирає всіх своїх друзів. Для цього є всі підстави. Адже ми з вами самі будуємо своє життя, маємо час для роботи, навчання, для конкретних справ. А їх підсумками є свято, яке відбувається на день народження нашого міста, — наголосив міський голова.
За його словами, минулий рік був для Нової Каховки успішним: у місті не лише багато вдалося зробити з благоустрою, ремонту шкіл, дитсадків, комунікацій, а й створити власну ОТГ.
— Я сам, може, щось і значу в цьому місті, але без його жителів не значу точно абсолютно нічого. Саме тому я ціную кожну розмову, кожну посмішку, кожну зустріч, кожне запитання і кожну проблему, яку мені довіряють люди. І я радий, що маю таку довіру, — підсумував Володимир Коваленко. – Ми прожили рік добре. Ми зробили місто кращим, ніж воно було рік чи два тому назад. Зайдіть до лікарні, до шкіл, пройдіться по дворах і переконайтесь у цьому. Так, проблем ще у нас багато, ми про них знаємо і поставили їх до плану виконання. Але ми – одне ціле. І крім нас і наших спільних зусиль ніхто тут не наведе лад.
Олександр ПІТОЄВ.
Фото автора.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал