Передача соціальних об’єктів у власність громад
В областях триває процес передачі майна з районного рівня у комунальну власність територіальних громад. Міністерство розвитку громад та територій, що контролює цей процес, повідомляє: загалом по країні 65% об’єктів вже прийнято на баланс територіальних громад.
Йдеться про заклади освіти, культури, охорони здоров’я та інші. Прийнявши на свій баланс ці об’єкти, територіальні громади отримують змогу ними управляти та утримувати їх з власного бюджету.
Лідером у передачі майна є Житомирська область, де передано 100% об’єктів. Одні з найвищих показників передачі об’єктів мають Івано-Франківська (99%), Черкаська (94%), Дніпропетровська (93%), Запорізька (92%), Чернівецька (91%), Одеська (88%) та Тернопільська (85%) області.
Активно працюють також райради і територіальні громади Волинської (79%), Рівненської (75%), Чернігівської (75%), Миколаївської (74%) та Херсонської (71%) областей.
Найнижчий показник у Закарпатської області, де з 2 тис. об’єктів передали лише 529, що становить 26%.
Анатолій НІКОЛАЄВ.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал