Переможці отримали все. Новокаховська міськрада провела перші кадрові призначення
Вчорашні опозиціонери отримали владу в місті, а вчорашня влада перейшла в опозицію.
Зі складання присяги, кадрових призначень і створення постійних депутатських комісій розпочала свою роботу оновлена на дві третини Новокаховська міськрада восьмого скликання. 17 листопада відбулась перша її сесія, яка одразу ж продемонструвала: баланс сил у владі міста істотно змінився.
“Нам тут жити!” опинилась за бортом
Спостерігати за роздачею посад без права голосу на першій сесії довелось обранцям від партії Ігоря Колихаєва “Нам тут жити!” Як пояснив голова Новокаховської міської територіальної виборчої комісії Сергій Ґалаґан, 6 із 34 депутатів не встигли вчасно зареєструватися, тому до своїх повноважень вони зможуть заступити лише на наступних сесіях. До їх числа потрапили Олена Михайлова, Юрій Власов, Анатолій Білий та незмінний протягом кількох скликань секретар міськради Олександр Лук’яненко. Всі вони до того були в одній команді з міським головою Володимиром Коваленком.
— Оскільки наша партія посіла третє місце за результатами виборів до міськради ми пропонували залишити секретарем Лук’яненка. Це не сподобалось міському голові і він порадив нам звикати до нового статусу (тобто, аутсайдерів, — прим. автора). Тому міській ТВК дали команду нас не реєструвати. 16 листопада мало відбутися її засідання, але більша частина її членів просто не явились і відключили свої телефони. Тим часом у міськраді встигли поділити посади і місця в депутатських комісіях, — прокоментувала Олена Михайлова.
Також вона звернула увагу, що головами в кількох цих комісіях міський голова запропонував обрати своїх затятих, але, мабуть, уже колишніх опозиціонерів — Ірену Лепень, обрану від “Європейської солідарності” та Параскеву Джуманіязову від партії “За майбутнє”.
— Ніхто жодних вказівок “не реєструвати” депутатів від “Нам тут жити!” не давав, — заперечив Володимир Коваленко. — Якраз навпаки, наші спеціалісти обдзвонювали всіх, хто пройшов до міськради і просили вчасно прийти зареєструватися. Представники “Нам тут жити!” зробили це пізніше за всіх, 16 листопада. Але зареєструвати їх ТВК зможе лише тоді, коли проведе своє засідання.
Чекати, поки вони це зроблять, не стали і на першій же сесії таємним голосуванням обрали нового секретаря міськради. Переважною більшістю голосів (утримався лише один депутат) ним став обранець від проросійської “Опозиційної платформи — За життя”, підприємець і мільйонер Дмитро Васильєв. До того він був помічником народного депутата України Івана Вінника і затятим противником міського голови Володимира Коваленка. Проте після того, як останній вирішив висуватися від президентської “Слуги народу”, їм доволі швидко вдалось порозумітись.
— Благодарю всех за оправданное доверие, — демонстративно ігноруючи українську заявив Дмитро Васильєв, піднявшись на своє нове місце за трибуною.
“Ніхто крім нас” для cлуг народу
У новому скликанні залишились без посад заступник міського голови Володимир Сироватка та “вічний” керуючий справами виконкому Василь Акуленко. Місце останнього зайняв депутат міськради 7 скликання від “Опоблоку” Віталій Кубатко.
Зі “старих” посадовців народні обранці залишили Олега Тарабаку, якого підвищили до першого заступника міського голови. Раніше цю посаду обіймав Леонід Чурсинов, який тепер став просто заступником.
Для роботи зі старостинськими округами міськрада затвердила заступником міського голови Сергія Хоменка — відомого місцевого підприємця, одного з найзаможніших народних обранців минулого скликання від “Європейської солідарності”, якого тепер обрали від “Батьківщини”.
Проте найбільш суперечливим стало затвердження ще одним заступником міського голови Володимира Арнаута — 34-річного керівника громадської організації ветеранів ВДВ “Ніхто крім нас”, яка зараз перебуває в стадії ліквідації. Цю організацію правоохоронці називали підконтрольною голові Херсонської облради 7 скликання Владиславу Мангеру, якого підозрюють в організації резонансного вбивства радниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк.
Не висувати від своєї партії кандидатів, пов’язаних з Мангером ще влітку обіцяли представники “Слуги народу”. Натомість, за словами Володимира Коваленка, саме ця партія була одним із ініціаторів висування Володимира Арнаута на посаду його заступника. Судячи з висловлювань міського голови, він був не в захваті від цієї кандидатури.
— У Арнаута є послужний список: він працював в системі реклами, в торговельній галузі, служив в Збройних силах та був підприємцем. Пам’ятаю, коли він ще вчився в приладобудівному технікумі: молоде дарування, дуже активне. Та Володі треба багато чому вчитися. Він у структурі міськради ніколи не працював і трохи імпульсивний. Я його буду вчити спокою, виваженості. Скажу чесно — візьму над ним шефство. Від поганого збережу, а добре заставлю робити, — пообіцяв Володимир Коваленко.
Наприкінці пленарного засідання міськрада затвердила двох із 19 членів нового виконавчого комітету. А обирати решту, а також старост до Козацького, Веселівського, Райського і Дніпрянського старостинських округів запропонували вже на наступній сесії.
Олег БАТУРІН.
Фото автора.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал