Штучний інтелект вивчає мову тварин — як нові технології допоможуть зрозуміти дикі істоти

Штучний інтелект може допомогти зрозуміти мову тварин, визначаючи їхній вид, вік та емоційний стан.

2 Січня 2025
2 хв читання
93 переглядів

Інноваційний проєкт Earth Species Project, який займається вивченням «мови» тварин, нещодавно досяг значного успіху завдяки створенню нейронної мережі NatureLM. Ця система вже здатна визначати вид тварини, її орієнтовний вік, а також стан здоров’я, зокрема чи переживає вона стрес або перебуває в стані гри. Модель була розроблена на основі даних про людську мову, звуки навколишнього середовища та інші фактори. Завдяки гранту в розмірі 17 мільйонів доларів, отриманому некомерційною організацією, дослідження обіцяють продовжити, що відкриває нові горизонти для науки та етики. Про це повідомляє NewDay з посиланням на Axios.

Проєкт Earth Species Project не єдиний, хто займається вивченням мовного спілкування тварин. Питання комунікації серед живих істот залишається складним, адже людство досі має обмежене уявлення про те, як саме тварини передають інформацію між собою. Наприклад, наука вже встановила, що птахи використовують різні звуки під час співу і для попередження про небезпеку. Крім того, у деяких видів є навіть індивідуальні «імена» для кожного члена групи, а також система для позначення хижаків за допомогою певних звуків, що нагадує людське використання прикметників і іменників.

Не менш амбіційним є й проєкт SPARROW, розроблений лабораторією Microsoft AI for Good. Ця система для моніторингу біорізноманіття у віддалених куточках планети використовує енергоощадні сонячні технології для збору даних через камери, акустичні монітори та інші датчики. Про це нещодавно повідомила компанія Microsoft. Проєкт також може дати важливі дані про взаємодію тварин у природному середовищі, їх емоційний і фізіологічний стан.

Чому це важливо? Розуміння того, що «говорять» тварини, здатне змінити наші погляди на їхні права. Сторонники цієї ініціативи вважають, що розшифровка тваринної комунікації може стати потужним аргументом на користь надання тваринам ширших юридичних прав. Це дозволить людям краще зрозуміти потреби та емоції наших менших братів і приймати більш етичні рішення щодо їхнього життя та середовища існування.

Нагадуємо, раніше ми писали про те, як формується фотографічна пам’ять: незвичайне дослідження вчених.

Вийти з мобільної версії