1 лютого православні віряни згадують мученика Трифона, який прославився своїм даром зцілення та боротьби з нечистою силою, пише NewDay. Народився він у Малій Азії та ще змолоду мав здатність виганяти бісів. Його чудеса привернули увагу багатьох людей, і навіть донька імператора Гордіана III була врятована від демонічної одержимості завдяки його молитві. Трифон навертав язичників у християнство, допомагав нужденним, а одного разу врятував своє поселення від голоду, позбавивши його нашестя шкідників. За часів переслідування християн його схопили, катували та стратили, а перед смертю він молився, щоб усі, хто звертатиметься до нього, отримали Боже заступництво.
У цей день також відзначають передсвято Стрітення Господнього. У храмах звершуються особливі богослужіння, присвячені завтрашньому святу, а також згадують святого Трифона. В народі цей день мав назву Трифонів день або Трифон Перезимник, оскільки він символізував початок весняного оновлення. Існувала традиція спостерігати за погодою, щоб передбачити, якою буде весна. Якщо 1 лютого стоїть сонячна погода, значить весна буде ранньою. Якщо йде сніг, слід чекати дощової весни. Туман увечері віщує потепління наступного дня.
У церковне свято не варто сваритися, злитися або лихословити. Церква закликає уникати поганих думок, заздрощів, ліні та зневіри. Вважається, що особливо погано сьогодні купувати ножі та залишати гроші на столі, адже це може призвести до фінансових негараздів. Народні прикмети також радять уникати негативних емоцій і думок про інших, щоб не притягнути неприємності. Важливо не скаржитися на життя, оскільки негативний настрій може затягнути проблеми на тривалий період.
У цей день віруючі звертаються до святого Трифона з молитвами про здоров’я, благополуччя та захист родини. Його також вважають покровителем подружнього життя, тому в давнину 1 лютого було популярним днем для заручин і весіль. Вірили, що якщо двоє закоханих у цей день пообіцяють один одному вірність, їхній союз буде міцним і довговічним. Однією з важливих традицій було виготовлення свічок, які наступного дня, на Стрітення, освячували у храмі та зберігали в домі як оберіг.
Нагадаємо, раніше ми писали, про церковні традиції, народні прикмети та відомі події 31 січня
Немає коментарів. Будьте першим, хто прокоментує