Православний календар 17 лютого вшановує пам’ять великомученика Теодора Тирона — воїна, який не зрадив свою віру, попри жорстокі випробування. У III-IV століттях він служив у римському легіоні, коли християн піддавали переслідуванням. Відмова поклонитися язичницьким богам обернулася для нього страшними тортурами та стратою через спалення. Його подвиг став символом вірності та незламності духу. В народі вірили, що молитви до святого допомагають знайти загублені речі, а також захищають від злих людей, пише NewDay.
З давніх часів 17 лютого пов’язане з прикметами та заборонами. Вважається, що цього дня не можна сваритися — конфлікт може затягнутися на довгий час. Ввечері не слід залишати рукоділля на видному місці, щоб його не сплутав домовик. Крім того, краще не дивитися на падаючі зірки, адже це може означати майбутню хворобу. Наші предки також слідкували за погодою: туман віщував дощове літо, велика кількість бурульок — щедрий урожай, а якщо птахи починали повертатися з вирію, весна обіцяла бути ранньою.
Іменини цього дня святкують Михайло, Микола, Павло, Роман, Федір, Маріанна, Марія та Ганна. Народженим 17 лютого в якості талісмана підходить сапфір, який дарує спокій, знімає втому та допомагає впоратися з негативними емоціями. Відомі особистості, які народилися цього дня, — поет Олекса Влизько, акторка Раїса Недашківська та боксер Василь Ломаченко.
Окрім церковного свята, 17 лютого у світі відзначають кілька важливих дат. Це Всесвітній день стійкості туризму, який привертає увагу до екологічних аспектів мандрівок та їхнього впливу на довкілля. Також це День спонтанного прояву доброти — чудова нагода зробити щось хороше для інших. Ще одна особлива дата — Всесвітній день людського духу, який нагадує про внутрішню гармонію, пошук сенсу життя та силу духу людини.
Нагадаємо, раніше ми писали про церковне свято, традиції та історичні події 16 лютого
Немає коментарів. Будьте першим, хто прокоментує