Контроль артеріального тиску є важливим для профілактики гіпертонії та гіпотонії, пише NewDay. Визначати тиск можна за допомогою спеціальних приладів, зокрема механічного тонометра. Важливо дотримуватися основних правил, щоб отримані результати були точними.
Механічний тонометр працює за принципом прослуховування звуків кровотоку через стетоскоп. Найкраще місце для вимірювання – плече, при цьому обхват манжети має відповідати об’єму руки. Його можна визначити, вимірявши відстань між ключицею та згином ліктя.
Перед процедурою необхідно визначити, на якій руці слід проводити вимірювання. Для цього потрібно провести тест: протягом дня вимірювати тиск 10 разів на кожній руці, а потім порівняти показники. В подальшому тиск слід вимірювати на тій руці, де показники були найвищими.
Манжета фіксується на голій частині плеча приблизно на 2 см вище ліктя. Важливо затягувати її рівномірно, щоб забезпечити щільне прилягання, оскільки це суттєво впливає на точність результатів.
Перед вимірюванням слід уникати таких факторів, як фізична активність, повний сечовий міхур чи недосипання. Оптимальний час для процедури – двічі на день, у ранковий (7:00-9:00) та вечірній (19:00-21:00) періоди.
Покрокова інструкція з вимірювання тиску
• Сісти на стілець, спираючись на спинку. У деяких випадках тиск вимірюють стоячи або лежачи.
• Розслабитися, не схрещувати ноги.
• Покласти руку на стіл, зігнувши її так, щоб вона була на рівні серця.
• Якщо перед цим людина займалася фізичною активністю, потрібно відпочити 5 хвилин.
• Уникати розмов під час процедури.
• Вставити стетоскоп у вуха, а його іншу частину помістити під манжету в місці, де добре чути пульсацію.
• За допомогою гумової груші накачати повітря в манжету. Коли пульс перестане прослуховуватися, потрібно продовжити нагнітання до рівня 200 мм рт. ст.
• Повільно відкручувати вентиль і стежити за ударами серця. Перший чіткий звук означає верхній (систолічний) тиск, а останній чутний удар – нижній (діастолічний).
• Після завершення вимірювання слід повністю спустити повітря з манжети, при цьому не робити пауз у випусканні повітря. Швидкість випуску має бути рівномірною, а допустима похибка при фіксації показників – до 2 мм рт. ст.
Щоб перевірити точність отриманих результатів, через 3-5 хвилин слід повторити вимірювання. Якщо показники значно відрізняються, необхідно звернутися до лікаря для консультації та обстеження.
Нагадуємо, раніше ми писали про те, як зрозуміти, що підвищився тиск: медики попередили які симптоми не можна ігнорувати
Немає коментарів. Будьте першим, хто прокоментує