27 березня за новим церковним календарем вшановується пам’ять святого мученика Матрони Солунської. Цей день особливо важливий для жінок, адже вони звертаються до неї за благословенням на успішну працю, здоров’я та гармонію в родині, пише NewDay. Ось що потрібно знати про це свято, а також народні прикмети та звичаї.
Яке сьогодні церковне свято за новим стилем
За новим календарем, 27 березня – день пам’яті мучениці Матрони Солунської. Вона жила в III-IV століттях у Салоніках і була рабинею, яка пережила багато знущань через свою християнську віру. За відмову зректися віри, Матрону замикали, били, але вона завжди молилася і чудесним чином звільнялася. Врешті, від тяжких страждань вона померла, а її мощі стали святинею, і пізніше була побудована церква на її честь.
Свято 27 березня за старим стилем
Для тих, хто слідує юліанським календарем, 27 березня є днем пам’яті святого Венедикта та князя Ростислава Київського, яких також шанують у цей день.
Прикмети на 27 березня
27 березня відзначається як день Матрени Настовиці. Цього дня зазвичай вибілюють тканину на снігу, і багато народних прикмет пророкують, яким буде рік:
• Якщо рано туман або іній – рік буде урожайним.
• Безхмарне небо – до врожаю ягід.
• Птахи високо в небі – до ясної погоди без дощу.
• Тепла погода сьогодні – літо обіцяє бути спекотним.
Також вважається, що це сприятливий час для молитов про багатий урожай.
Що не можна робити 27 березня
Церква забороняє сваритися, лихословити та брехати в день святого. За народними віруваннями, сварки можуть тривати довго, а лінь та бездіяльність цього дня вважаються непошаною пам’яттю святої Матрони, яка славилась працелюбністю.
Що дозволено робити 27 березня
Свята Матрона є покровителькою жінок і домогосподарок, тому цей день сприятливий для будь-якої роботи в домі. Можна прибирати, мити посуд, прати одяг. Існує звичай спалювати старі речі, щоб позбутися нещасть та негараздів.
Хто святкує іменини 27 березня
Сьогодні іменини святкують:
Макар, Олександр, Іван, Павло.
За старим стилем святкують іменини:
Венедикт, Ростислав, Михайло, Феодосій.
Нагадуємо, раніше ми писали про церковне свято 26 березня та традиції дня архангела Гавриїла.
Немає коментарів. Будьте першим, хто прокоментує