Ремонт у Херсоні біди накоїв
Довгоочікуваний ремонт дороги інколи може створити більше проблем, ніж його відсутність. От і на вулиці Привокзальній у Херсоні мешканці тутешніх житлових багатоповерхівок років із двадцять «били в усі дзвони», вимагаючи від влади позакривати урвища в асфальті та відвести стічні води, котрі після кожного дощу перетворюють подвір’я на болото. Виступала з цього приводу і газета «Новий день», тож знаменний момент таки настав. З бюджету міста на ремонт виділили близько чотирьох мільйонів гривень, провели тендер. І приватна фірма, яка виграла торги, надіслала на Привокзальну будівельну техніку. Робота закипіла, але підрядники ще не встигли її завершити, а претензій до них уже досхочу.
Чи то з міркувань економії, чи то через недбалість, але рівень оновленої проїжджої частини виявився на кілька сантиметрів вищий (на знімку) ніж ділянки, які з ним межують. Відповідно, територія бази промтоварів, кафе та готелю міжрегіонального базового товарно-комерційного підприємства «Кредо», що на Привокзальній,1 перетворилася на такий собі штучний накопичувач грунтових вод. Перша ж сильна злива, і тут буде озеро. Адже створенням перепаду висот ремонтники не обмежилися!
— У ході ремонту дороги підрядники примудрилися закрити шаром асфальтобетону три отвори для стікання дощової води. Через це у зливу, які восени не рідкість, може підтопити склад із сухими будівельними сумішами вартістю понад 2,5 мільйони гривень. Для реалізації вони будуть непридатні, і їх треба буде ще утилізувати, а це додаткові витрати й чималі збитки. Аби їх уникнути, будемо добиватися виправлення недоліків, і вимагати від мерії не підписувати акти виконаних робіт фірмі-підряднику, аж доки недоліки не усунуть, — обурюється генеральний директор МБТКП «Кредо» Петро Мельничук.

Якістю роботи дорожників гендиректор підприємства «Кредо» Петро Мельничук (на знімку – крайній зправа) відверто незадоволений.
Головний інженер проектно-будівельної компанії «Акса» (вона готувала проект для виконання дорожнього ремонту) Сергій Тимченко пояснює: «Раніше проблем з відведенням ґрунтових вод не було, оскільки природний уклін дозволяв їм стікати напряму до зливової каналізації на Миколаївському шосе. Однак після того, як там звели торговельне містечко, шлях воді перекрили. Як альтернативу, на вулиці Привокзальній збудували накопичувач у вигляді зеленої зони. Після розчищення він прийматиме надлишок стоків».
Щоправда, трудовий колектив підприємства «Кредо» вважає ці пояснення пустопорожніми відмовками. Так, накопичувач буде (на знімку), але як до нього потрапить вода з території бази, якщо перепад висот перешкоджатиме її відведенню? То що, віниками її туди ганяти? Але ж це будуть не калюжі, а ціле озеро! І «болото» може поширитися не тільки на базу промтоварів, а й дістатися житлових багатоповерхівок по сусідству. У разі чого прилеглу до них територію заливатиме так само. Тому проблему підрядникам і проектантам необхідно усунути тут і зараз. А не чухати потилиці після того, як мешканці Привокзальної відчують себе робінзонами на острівці посеред штучного моря, і засиплють ту ж міськраду скаргами.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.
Фото автора.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал