Серед загиблих в авіатрощі в Ірані була уродженка Нової Каховки
Інформацію підтвердив голова Херсонської облдержадміністрації Юрій Гусєв.
Однією з загиблих під час катастрофи пасажирського літака Міжнародних авіаліній України 8 січня була уродженка Нової Каховки, бортпровідниця Катерина Статнік. Інформацію про її загибель підтвердили мати дівчини в одному з коментарів у Фейсбуці та голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв.
«Серед загиблих членів екіпажу в Тегерані стюардеса Катя Статнік. Катюша – наша випускниця 2009 року. Всі пам’ятають цю красиву, усміхнену, добру дівчину! Вона не заслужила на таке коротке життя і жахливу смерть. Спокою твоїй душі, дорогенька! Батькам і близьким бажаю сил і мужності», — повідомила у Фейсбуці колишня класна керівниця загиблої з новокаховської школи №8 Світлана Атаманська.
Про катастрофу пасажирського літака стало відомо 8 січня орієнтовно о 6:00 ранку за тегеранським часом, або 4:30 за київським, після зльоту з тегеранського аеропорту ім. Імама Хомейні. Літак Боінг-737 мав виконати рейс PS752 за маршрутом Тегеран – Київ. На його борту перебувало 177 осіб: 168 пасажирів і 9 членів екіпажу. Чимало пасажирів летіли цілими родинами, з дітьми. Всі вони загинули.
Рейс авіакомпанії МАУ Тегеран – Київ користувався популярністю серед подорожуючих до Ірану, а також до інших країн через відносну дешевизну та зручні стиковки з іншими рейсами. Серед загиблих було 11 громадян України, 82 – громадянина Ірану, 63 канадця, 10 шведів, 4 афганця, по 3 німців і британців.
За повідомленнями деяких ЗМІ, однією з причин авіатрощі могло стати потрапляння в літак ракети: нібито іранські військові помилково збили пасажирський авіалайнер. Проте прес-служба посольства України в Ісламській Республіці Іран цю версію спростувала і ймовірною причиною катастрофи назвала аварію двигуна.
Під час брифінгу в Борисполі 8 січня технічний директор МАУ Олександр Шафієв повідомив, що літак авіакомпанії був справним.
«Літак 2016 року випуску. Отриманий безпосередньо з заводу «Боінг», до цього не експлуатувався ніде. Зауважень щодо матчастини не було. Останню перевірку проходив 6 січня, зауважень ніяких не було. Літак був справний, від екіпажу ні по прильоту в Тегеран, ні перед вильотом жодних зауважень не було», — повідомив він.
Також у МАУ заявили, що екіпаж був досвідченим, тож помилку пілотів там теж виключають.
Це перша авіакатастрофа МАУ з людськими жертвами. Через трагедію Президент України Володимир Зеленський перервав свій відпочинок в Омані і повернувся до Києва.
Після катастрофи Україна заборонила польоти українських авіаліній в повітряному просторі Ірану до появи остаточних результатів розслідування щодо причин катастрофи.
Олег БАТУРІН.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал