Українцям дають до 8 млн на виробництво для армії

Українські виробники можуть отримати до 8 млн грн на обладнання для армії за умовами грантової програми...

8 Квітня 2025
2 хв читання
135 переглядів
Юлія Свириденко

Українські виробники, що займаються створенням комплектуючих для озброєння та військової техніки, отримали можливість залучити до 8 мільйонів гривень у вигляді державного гранту. Про це повідомило Міністерство економіки України. Гроші надаються в межах програми «Зроблено для Перемоги» за умовами співфінансування, а повернення до бюджету очікується через сплату податків протягом трьох років, пише NewDay.

Ініціатива реалізується спільно з Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості, аби підтримати оборонно-промисловий комплекс у час повномасштабної війни.

За словами першої віцепрем’єрки – міністерки економіки Юлії Свириденко, підприємства можуть розраховувати на покриття 50% витрат державою, тоді як іншу половину повинні забезпечити самостійно. Для виробників з прифронтових регіонів або тих, хто займається випуском БПЛА, передбачене покриття до 80% вартості проєкту.

Кошти можна витратити на придбання, доставку та встановлення нового обладнання. Подати заявку можуть як уже чинні підприємства, так і ті, хто тільки планує розпочати діяльність.

Серед ключових вимог до учасників – прозора діяльність, дотримання податкової дисципліни, відсутність зв’язків з країною-агресором, створення щонайменше п’яти нових робочих місць та повернення коштів через сплату податків упродовж трьох років.

«Міністерство економіки шукає способи підтримати ОПК в межах програм для цивільних виробників. Минулого року ми розширили програму грантів на переробку і дали можливість користуватися нею й виробникам дронів. Тепер запускаємо окремий напрям для виробників компонентів до озброєння», – зазначила Свириденко.

Заявки на участь у програмі приймаються через портал «Дія». Для цього потрібно обрати один із банків-партнерів, заповнити анкету та бізнес-план, пройти співбесіду, надати банку доступ до виробництва, внести свою частку фінансування після погодження заявки, а решту суми дофінансує держава. Міністерство розглядає заявки кожні два тижні.

Нагадуємо, раніше ми писали про дві причини, через які родини зниклих безвісти можуть втратити виплати.

Вийти з мобільної версії