Чому Пентагон не дозволяє Україні бити ATACMS по РФ

Райдер пояснює побоювання США щодо «ескалації конфлікту».

16 Липня 2024
2 хв читання
313 переглядів
США дозволили Україні використовувати американську зброю для оборони, але з обмеженнями на удари по території Росії.

США не змінюють своєї політики щодо ударів по території Росії ракетами ATACMS через побоювання ескалації конфлікту. Про це повідомляє NewDay з посланням на заяву речника Пентагону Пета Райдера в інтерв’ю «Голосу Америки».

Райдер нагадав, що нещодавно США дозволили українським захисникам завдавати ударів по території РФ, але лише в рамках оборони або обстрілів у відповідь. Однак політика США щодо ударів на великі відстані залишається незмінною.

Але наша політика щодо ударів на великі відстані не змінилася. Думаю, тут важливо розуміти, що ми не хочемо бачити ненавмисні наслідки, ескалацію, яка може перетворити цей конфлікт на ширший, який вийде за межі України. Думаю, це те, на що нам усім потрібно зважати і ставитись до цього дуже серйозно,

зазначив Райдер.

Водночас він підкреслив, що США ніколи не недооцінювали загрози у вигляді Росії. Тому Вашингтон продовжить роботу з Києвом, щоб українські військові мали все необхідне для захисту своєї держави.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що дозвіл США щодо використання американської зброї для ударів по російських військових літаках на їхніх базах допоможе захистити Україну від російських керованих авіабомб. За його даними, Росія щомісяця використовує 3200-3500 КАБів для атак українських населених пунктів і позицій українських військових, зокрема, під час російського наступу на північ Харківщини.

Раніше американське видання The Washington Post повідомило, що США дозволили Збройним силам України застосовувати американську зброю не більше ніж на 100 кілометрів углиб російської території. А наприкінці травня Вашингтон дозволив Києву завдавати ударів по російських силах, які атакують Україну через кордон. Окрім США, атакувати об’єкти на території Росії своєю зброєю дозволили також інші західні країни, зокрема Польща, Данія та Нідерланди.

Нещодавно Орбан на саміті НАТО заявив, що проти вступу України.

Вийти з мобільної версії