Після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах в США спостерігається безпрецедентний сплеск попиту на абортивні препарати та засоби екстреної контрацепції. Лише за добу після оголошення результатів виборів, сервіс Aid Access зареєстрував рекордні 10 000 запитів на таблетки для переривання вагітності — це майже в 17 разів більше, ніж зазвичай, пише NewDay.
Цей «аптечний бум» свідчить про стрімке зростання занепокоєння серед жінок щодо можливого посилення контролю над репродуктивними правами, яке може настати за каденції Трампа. За словами експертів, попит на абортивні препарати, внутрішньоматкові спіралі й інші методи контрацепції зростає саме через побоювання, що Трамп може вжити заходів, щоб обмежити доступ до абортів та таких контрацептивів.
Aid Access, один із найбільших постачальників абортивних таблеток, повідомив про рекордне навантаження на свій сайт — у середу, після оголошення про перемогу Трампа, їхня платформа не витримала навали запитів. Організація зазначила, що багато запитів надходять не лише зі штатів, де доступ до абортів обмежений, а й з тих, де цей процес ще залишається законним.
Ситуація на ринку також відображає побоювання щодо того, що Трамп, який в минулому підтримував обмеження на доступ до абортів, може спробувати скасувати рішення Верховного суду, яке гарантує право на аборт. За час свого першого президентського терміну він призначив трьох суддів Верховного суду, що створило ризик для збереження цього конституційного права.
Робертта Гомпертс, засновниця Aid Access, зазначила, що в її організації спостерігається ріст замовлень не тільки від жінок, які вже вагітні, але й від тих, хто бажає мати «запас» препаратів на випадок несподіваної вагітності. Водночас організація Plan C, яка надає інформацію про абортивні препарати, зафіксувала стрибок відвідувань свого сайту, оскільки люди турбуються про можливі обмеження з боку Трампа на доставку медикаментів для абортів.
Багато жінок, таких як Сохана Пай, 24-річна студентка з Канзас-Сіті, вже почали приймати превентивні заходи, зокрема, записуватися на консультації для встановлення внутрішньоматкових спіралей. Дівчини зазначила, що ніколи не використовувала подібні методи, але наважилась після останніх новин.
Як зазначає видання The Washington Post, ці настрої відображають не лише загрози щодо можливих законодавчих змін, а й глибокі побоювання щодо судової реформи, яку може запровадити новообраний президент. Багато американок вважають, що навіть у штатах, де аборти наразі залишаються доступними, прийдешня адміністрація може вплинути на ситуацію через федеральні закони або зміни в роботі державних органів. Попит на контрацептиви та методи запобігання вагітності, зокрема внутрішньоматкові спіралі, вазектомію і контрацепцію «на наступний день», також зростає. Багато жінок зізнаються, що бояться, що їхні права будуть обмежені в найближчому майбутньому.
Ми не знаємо, чого очікувати, але я думаю, що ми повинні планувати найгірше і переконатися, що у нас є системи, які допоможуть людям отримати доступ до цих дуже безпечних і ефективних таблеток,
коментує співдиректорка Plan C.
Президентська кампанія Трампа відома своєю підтримкою політики «повернення прав штатам», але це не заспокоює жінок, які вже почали активно готуватися до можливих змін у репродуктивній політиці. Як зазначає Бріттані Фонтено, президент Національної федерації абортів, «жінки зараз відчувають реальну загрозу своїм правам і готові до будь-яких змін, щоб зберегти свою автономію».
Нагадаємо, що Трамп також готує стратегію і посилення санкцій для ізоляції Ірану.
Немає коментарів. Будьте першим, хто прокоментує