Томіко Ітоока, японка, яку визнали найстаршою людиною на планеті за версією Guinness World Records, померла у віці 116 років — повідомляє NewDay з посиланням на BBC. Вона пішла з життя у будинку для людей похилого віку в місті Асия, префектура Хього, повідомили місцеві чиновники.
Томіко Ітоока стала найстаршою людиною світу після того, як у серпні 2024 року померла Марія Браніяс Морера з Іспанії, якій було 117 років.
“Пані Ітоока надала нам мужність і надію через своє довге життя”, — заявив мер міста Асия, 27-річний Рьосукe Такашима. “Ми вдячні їй за це”.
Ітоока народилася в травні 1908 року — за шість років до Першої світової війни, в той самий рік, коли в США було випущено автомобіль Ford Model T. Вона була визнана найстаршою людиною світу в вересні 2024 року, а на честь цього їй вручили офіційний сертифікат Guinness World Records в день поваги до літніх людей, що є японським державним святом, присвяченим пошані до старших громадян.
Томіко Ітоока, одна з трьох дітей у родині, пережила не тільки дві світові війни та пандемії, а й численні технологічні революції. В юності вона захоплювалася волейболом та двічі піднімалася на гору Онтака висотою 3 067 метрів. В старшому віці її улюбленими продуктами були банани та популярний японський молочний напій “Калпіс”, повідомив мер.
Вона вийшла заміж у 20 років, народила двох дочок та двох синів. Під час Другої світової війни вона допомагала управляти офісом текстильної фабрики свого чоловіка. Після його смерті в 1979 році вона залишилася жити сама в місті Нара.
Томіко Ітоока пережила одного сина та одну дочку, а також п’ять онуків. Її похорон відбувся у колі родини та близьких.
Станом на вересень 2024 року в Японії проживало понад 95 000 осіб, які досягли віку 100 років, і 88% з них — жінки. Зі 124 мільйонів жителів Японії майже третина становлять люди старші 65 років.
Наразі найстаршою людиною світу вважається бразильська черниця Інах Канабарро Лукас, яка народилася всього через 16 днів після Ітооки і також має 116 років.
Раніше повідомлялося, Apple погодилася виплатити $95 млн через звинувачення у прослуховуванні користувачів за допомогою Siri.
Немає коментарів. Будьте першим, хто прокоментує