Насос для перекачування палива повинен відповідати державним стандартам якості та працювати безперебійно. У цьому випадку автовласники або працівники нафтопереробних заводів зможуть безпечно експлуатувати обладнання, уникнувши зайвих незручностей чи непередбачених витрат.
Основні типи насосів для пального
Насос для пального в основному складається з випускного та впускного клапанів, трубопроводів, ємності, електродвигуна. Вбудований у насосне обладнання фільтр дозволяє ретельно очищати нафтопродукти від різних механічних домішок та дрібного бруду. Багато моделей оснащені ергономічними ручками, щоб користувачі легко переносили агрегати та встановлювали їх у виробничих приміщеннях або на відкритих майданчиках. Корпус зазвичай виготовляється із чавуну, литого алюмінію або нержавіючої сталі. Ці матеріали стійкі до ударів та агресивних хімічних речовин. До найбільш поширених типів помп варто віднести:
- Ручні. Вони оснащені держаком, який потрібно постійно крутити, щоб під тиском переміщалася рідина. Деякі з таких агрегатів починають працювати, якщо натиснути на гофровані поліпропіленові вставки. Ручні моделі характеризуються компактністю, простотою експлуатації та обслуговування. Часто їх використовують власники легкових та вантажних автомобілів, дорожньої чи сільськогосподарської техніки для перекачування ПММ у польових умовах, де немає доступу до електрики.
- Пневматичні. Для забезпечення їх роботи використовується компресор – генератор стиснутого повітря. Вони відмінно підходять для безпечного та акуратного переміщення дизпалива, трансмісійної, гідравлічної, моторної оливи, мазуту або інших легкозаймистих рідин.
- Електричні. Завдяки вбудованому потужному електродвигуну вони здатні перекачувати понад 500 л/хв. Різні моделі здатні працювати від напруги 12, 24, 220 та 380 вольта. Електронасос в основному використовується на автозаправних станціях та нафтопереробних заводах.
Існує занурювальний насос, який не встановлюється на поверхні палива, а вбудовується всередину паливного резервуара. Основні переваги такого насосного обладнання – висока продуктивність, зручна експлуатація, надійний захист від перегріву. Воно активно застосовується у майстернях, станціях технічного обслуговування. Тут https://petroline.ua/ru/nasosy-dlya-benzinu/ представлені електронасоси, які підійдуть для використання в побуті або нафтопереробній промисловості.
Що необхідно врахувати під час вибору насоса для палива
Щоб вибрати працездатну помпу та забезпечити ефективне та безпечне перекачування ПММ, потрібно обов’язково враховувати наступні моменти:
- Діапазон продуктивності. Чим більший обсяг палива, тим вищою має бути продуктивність помпи. Для використання в промисловості краще вибирати електронасоси, які подають ПММ зі швидкістю від 200 л/хв і більше.
- Тип нафтопродуктів. Помпа здатна переміщати різні за хімічними властивостями пально-мастильні матеріали (дизель, бензин, гас, оливи, антифриз, розчинники та AdBlue).
- Система фільтрації. При виборі помпи слід звертати увагу на наявність фільтра, який здатний захистити обладнання від можливих забруднень та передчасного зношування.
Якщо електричний або ручний паливний насос використовуватиметься в суворих кліматичних умовах, рекомендується вибирати пристрій із захистом від обмерзання, перегріву та корозії.
Немає коментарів. Будьте першим, хто прокоментує