У трейдерів та інвесторів інтерес викликає криптовалюта курс якої має перспективи зростання. Існує кілька факторів, які позначаються на тому, як багато гравців вкладеться в крипту, а також на пропозиції коінів та токенів у обігу.
Попит та пропозиція
Те, скільки зараз коштує Біткоїн, безпосередньо залежить від діючого попиту та пропозиції на ринку. Кожен проєкт перед запуском викладає у відкритий доступ офіційний документ, в якому зазначено механізм пропонування монет. Якщо говорити про Біткоїн ціна в доларах підтримується на високому рівні через те, що проєкт передбачає обмежену максимальну пропозицію та швидкість видобутку крипти. На ринку є і такі проєкти, в яких пропозиція необмежена або випуск певної кількості монет заплановано на кілька місяців або років.
У Біткоїна ціна в доларах останніми роками демонструє зростання, оскільки відзначається високий попит із боку індивідуальних та інституційних інвесторів. При цьому швидкість зростання попиту вийшла вищою, ніж швидкість майнінгу нових монет. Попит на цифрові активи може також підвищуватись, якщо проєкти пропонують нові функції, відбувається лістинг на біржах, укладаються нові партнерства.
Те, скільки коштує Біткоін – яскравий приклад того, як може розвиватись криптопроєкт. Однак існує і такий механізм обмеження збільшення оборотної пропозиції, що передбачає спалювання монет. В цьому випадку зайві активи відправляються на адресу «мертвого» криптогаманця в блокчейні, що дозволяє їх назавжди видалити з обігу.
Вартість виробництва
Для майнінгу крипти потрібне дороге спеціалізоване обладнання та великі витрати електроенергії. Це також відбивається на курсі криптовалюти на сьогодні. Чим більше майнерів у блокчейні, тим складнішими стають обчислення та добування монет. Але це необхідно, щоб підтримувати стабільну швидкість створення блоків. Чим вище складність майнінгу криптовалюти, тим дорожчим стає добування.
- Якщо котирування активу падають нижче за собівартість виробництва, то частина майнерів можуть припинити добування, оскільки не зможуть продати криптовалюту і заробити на цьому. Як результат – знижується швидкість додавання нових монет до блокчейну.
- Якщо курс крипти перевищує собівартість майнінгу, то до мережі можуть приєднуватись нові майнери, які зможуть заробляти на продажу здобутих ними монет.
Від чого ще залежить вартість криптовалюти?
- Наявність на криптобіржах.
В основному дрібні криптопроєкти представлені лише на кількох біржах, що обмежує доступ до них для трейдерів. Через слабку торгівлю можуть виникати високі спреди, які відлякують інвесторів. Якщо ж дрібна крипта котирується на більших платформах, де є велика кількість користувачів, то попит на неї підвищуватиметься, за рахунок чого також зросте і ціна. Це пов’язано з тим, що криптовалюта в Україні та інших країнах стане доступною для більшої кількості трейдерів.
- Конкуренція.
Постійно відбувається запуск нових проєктів. І хоч завоювати місце в криптоіндустрії вже нелегко, деякі стартапи домагаються визнання шляхом пропозиції покращень/нових послуг або виступаючи альтернативою вже існуючим мережам. Поширення нової крипти провокує зростання її вартості та зниження попиту на конкуруючі проєкти. Якщо ви розглядаєте анонімні криптовалюти, то тут виграє Monero. На XMR курс протягом тижня показав гарне зростання.
- Інфляція фіату.
Інвестори вкладаються в крипту, щоб хеджувати ризики та застрахувати себе від інфляції фіату. Це позначається на попиті та підвищує котирування криптовалюти.
- Управління.
Більше довіри викликають проєкти зі стабільними механізмами, ніж монети без прозорої системи ухвалення рішень та зміни протоколів. Однак мінусом буде, якщо система управління дуже повільно впроваджує покращення.
- Нормативні документи.
Ринок крипти багато в чому приваблює інвесторів своєю децентралізацією. Тому перспектива регулювання державними органами може відлякувати їх.
Немає коментарів. Будьте першим, хто прокоментує