У Херсоні навчають медійній грамотності освітян
У прес-клубі «Новий день» триває дводенний тренінг проекту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», який виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX за підтримки посольств США та Великої Британії у партнерстві з Міністерством освіти і науки та Академією Української преси (АУП). Його старт відбувся торік, а сам проект спрямований на набуття українськими школярами навичок критичного сприйняття інформації та усвідомлення цінності якісної інформації в контексті шкільної освіти. Він допомагає розвинути ефективну та сталу моделі інтеграції навичок критичного сприйняття інформації в навчальний процес загальної середньої освіти. Розгортання проекту розпочалося з пілотної навчальної програми, в рамках якої було відібрано перші 5 цільових предметів для інтеграції в них інформаційно-медійних навичок шляхом розробки методологічних матеріалів для вчителів — з української мови та літератури, історії України та всесвітньої історії (8 клас) та мистецтва (9 клас). Цього року в рамках проекту до цільових також були додані аналогічні предмети для 9 класів.
У І семестрі до участі в проекті приєдналося 50 шкіл у Чернігові, Тернополі, Маріуполі та Дніпрі. Далі проект поширився на Краматорськ, Харків, Запоріжжя, Київ, Білу Церкву, Черкаси, Одесу, Ужгород та Чернівці. Загалом 100 шкіл долучились до роботи над впровадження інфо-медійної грамотності. У рамках проекту 150 адміністраторів шкіл — директорів та їх заступників взяли участь в дводенному тренінгу з медіа-грамотності. Такі ж тренінги проведені і для вчителів для виявлення та уникнення маніпуляцій і мови ненависті, з інтеграції навичок інфо-медійної грамотності в навчальні предмети. Загалом 356 вчителів вибраних предметів уже взяли участь в такому навчанні. В результаті їх учні показали кращі результати в усіх завданнях: розрізненні фактів та суджень, визначенні фейків та мови ворожнечі, а також показали кращі знання в сфері мас-медіа. Учні, які є учасниками проекту, демонструють більш «здорові» практики споживання інформації, навички критичного її засвоєння. А отже частіше називали найбільш цікавими уроки, в які були інтегровані компоненти медіа-грамотності та критичного споживання інформації.
Наразі ж відбувається загальнонаціональне розгортання проекту, до якого залучається ще 250 шкіл по всій Україні. Очікується, що проект безпосередньо залучить 650 шкіл України, працюватиме з 2000 вчителів, які в свою чергу навчать щонайменше 40000 учнів. Херсон став ще одним містом, яке активно включилося в марафон поширення цікавих та корисних знань завдяки сертифікованому тренеру з медіа-грамотності проекту IREX та АУП, доценту кафедри педагогіки і педагогічної майстерності Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б.Хмельницького Світлані Ізбаш, а також координатору проекту Юлії Гузі.
Олена НЕЧИПУРЕНКО.
Фото автора.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал