У ЗМІ — з’ясування стосунків
Несумісною зі званням журналіста і такою, що суперечить Кодексу етики українського журналіста, визнала публікацію в газеті Новокаховської міськради «Нова Каховка» журналістки Тамари Путілової під назвою «Ёжики плакали, кололись, но продолжали жрать кактус» Комісія з журналістської етики. Вона ж застерегла Путілову від вживання «образливих слів і ненормативної лексики» та прийняла заяву про публічний осуд її дій. «Комісія вважає неприпустимим використання засобів масової інформації для з’ясування стосунків, обміну образами, проявів помсти і т. п. Дискусія у ЗМІ має стосуватися суспільно значимих тем і проблем, провадитися коректно, в цивілізований спосіб, а не за принципом «Я завжди правий, а опонент — апріорі дурень», — зазначено у поширеній заяві.
Навряд чи подібна оцінка Комісії щодо публікацій в газеті «Нова Каховка» буде останньою. Адже останнім часом у цьому виданні можна зустріти безліч статей, написаних у відверто грубій формі, з використанням характерної наркоманської і тюремної лексики, в яких безкінечно поливаються брудом відомі у місті люди, жінки, вчителі, особи з багатодітних сімей, підприємці, особи без вищої освіти і хто просто «має нахабство» мати власну думку щодо подій у державі або рідному місті. Зокрема, цього року набула розголосу публікація під рубрикою «Деградантка» матеріалу, де відповідним чином згадувалися вчителька Дніпрянської школи, депутат Новокаховської міськради Тетяна Ракша та колишня директор Новокаховської школи № 1 Олександра Козлова та її батько.
У зв’язку з цим цікаво, чи буде якась реакція з боку влади Нової Каховки. Адже міський голова Володимир Коваленко полюбляє звинувачувати місцевих опозиціонерів і незалежні медіа у використанні лайливих висловів і грубої лексики. Проте перший офіційний висновок щодо зловживання свободою слова і використання ЗМІ для проявів особистої помсти і з’ясування стосунків був зроблений не щодо постів у Фейсбуці або якоїсь статті в незалежній газеті, а відносно публікації саме комунальної газети міської ради.
Комісія з журналістської етики є корпоративним інститутом громадянського суспільства, основним завданням якої є сприяння дотриманню професійних етичних стандартів в українських медіа та сприяння формуванню запиту суспільства на якісну журналістику. В цьогорічній базі скарг Комісії міститься 23 рішення щодо скарг на зловживання свободою слова і порушення норм журналістської етики по всій Україні.
Олег БАТУРІН.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал